Regulamin konkursu

Wielkie Odkrywanie Wielkopolski, to plebiscyt, który ma za zadanie znaleźć, wskazać i wyróżnić nie tylko najlepszą miejscowość czy gminę, ale także wyłonić i promować najciekawsze i najbardziej wartościowe oferty dla ...

Wielkie Odkrywanie Wielkopolski, to plebiscyt, który ma za zadanie znaleźć, wskazać i wyróżnić nie tylko najlepszą miejscowość czy gminę, ale także wyłonić i promować najciekawsze i najbardziej wartościowe oferty dla turysty coraz częściej i coraz liczniej goszczącego w Wielkopolsce. Plebiscyt ma za cel wskazanie i wyłanianie najciekawszych atrakcji turystycznych, najlepszej bazy noclegowej, gastronomicznej, oraz zaprezentować najbardziej interesujące wydarzenie promujące region (artystyczne, kulturalne czy sportowe).

Głównym organizatorem i pomysłodawcą plebiscytu jest Polska Głos Wielkopolski. Współorganizatorem jest m. in.: Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Patronat Honorowy - Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

REGULAMIN

Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2009
pod patronatem Marka Woźniaka; Marszałka Województwa Wielkopolskiego

ZASADY PLEBISCYTU
Art. 1.

Plebiscyt urządza Oddział Prasa Poznańska w Poznaniu; ul. Grunwaldzka 19,
60-782 Poznań Polskapresse Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-672) przy ul. Domaniewskiej 41, wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000002408, nr NIP 522-01-03-609, nr REGON 012047699-00086, o kapitale zakładowym w wysokości 41 503 000,00 zł, zwany dalej Organizatorem, przy współpracy:

a) Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej jako partnera merytorycznego i organizacyjnego plebiscytu oraz fundatora nagrody głównej w konkursie z siedzibą w Poznaniu przy ulicy 27 Grudnia 17/19,
61-737 Poznań, NIP 778-14-13-656.

Art. 2

Plebiscyt będzie trwał w dniach od 29 maja do 12 września 2009 roku i zostanie przeprowadzony etapowo.

1. Etap I Plebiscytu trwa od dnia 29 maja do dnia 18 lipca 2009 r. i obejmuje zgłaszanie kandydatów do tytułu na emitowanych w tym okresie w dzienniku „Polska Głos Wielkopolski” kuponach zgłoszeniowych lub pocztą elektroniczną na adres: promocja@glos.com

2. Organizator oczekuje na kupony zgłoszeniowe i zgłoszenia elektroniczne do dnia 20 lipca 2008 r. Kupony oraz zgłoszenia elektroniczne nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę przy rozstrzygnięciu I etapu Plebiscytu.

3. Kapituła Plebiscytu dokona wyboru kandydatur dopuszczonych do II etapu Plebiscytu, na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.

4. W dniu 31 lipca 2009 r. w dzienniku „Polska Głos Wielkopolski” zostanie opublikowana lista dopuszczonych do II etapu Plebiscytu.

5. Etap II Plebiscytu trwa od dnia 31 lipca 2009 do 12 września 2009 i obejmuje głosowanie na zakwalifikowane do tego etapu zgłoszenia w poszczególnych kategoriach, na emitowanych w tym okresie w dzienniku; Polska Głos Wielkopolski kuponach do głosowania.

6. Organizator oczekuje na kupony do głosowania do dnia 19 września 2009 r. Kupony nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę przy rozstrzygnięciu Plebiscytu.

7. Do dnia 30.09. 2009 r. sekretariat Kapituły Plebiscytu dokona przeliczenia nadesłanych w terminie kuponów do głosowania a następnie wytypuje zwycięzców Plebiscytu, laureatów tytułu Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2009 w poszczególnych kategoriach.

8. Uroczyste rozstrzygnięcie plebiscytu i wręczenie nagród laureatom plebiscytu odbędzie się w dniu 5 listopada 2009 r.

9. W dniu 2 października 2009 r. na łamach „Polski Głosu Wielkopolskiego” zostanie opublikowana lista zwycięzców Plebiscytu, laureatów tytułu Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2009, w poszczególnych kategoriach.

Art. 3

1. Celem Plebiscytu jest wyłonienie i promocja najciekawszych oraz najbardziej wartościowych ofert turystycznych Wielkopolski.

2. W Plebiscycie mogą wziąć udział miejscowości/gminy, atrakcje turystyczne, obiekty noclegowe, obiekty gastronomiczne, gospodarstwa agroturystyczne i wydarzenia kulturalne bądź artystyczne z terenu całej Wielkopolski, zgłoszone przez czytelników dziennika „Polska Głos Wielkopolski” oraz Internautów na stronie www.poznan.naszemiasto.pl, zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym regulaminie.

3. Kupon zgłoszeniowy lub zgłoszenie elektroniczne mogą dodatkowo zawierać uzasadnienie zgłoszenia danego kandydata do tytułu, w tym zdjęcia, foldery i inne materiały promocyjne.

4. Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2009 zostanie przeprowadzony równolegle w 4 kategoriach:
a) Miejscowość / gmina
b) Atrakcja turystyczna
c) Baza noclegowa, w tym hotele, pensjonaty i inne ośrodki wypoczynkowe, schroniska, pola biwakowe, kempingi itp., prowadzące działalność zgodnie z ustawą o usługach turystycznych.
d) Imprezy, wydarzenia kulturalne, rekreacyjne promujące tradycje regionu

5. Po zakończeniu I etapu Kapituła Plebiscytu dokona wyboru w każdej kategorii określonej przez siebie liczby kandydatów zakwalifikowanych do II etapu.

6. Kapituła Plebiscytu uprawniona jest do przekwalifikowania zgłoszenia do innej kategorii.

7. Czytelnicy dziennika Polska Głos Wielkopolski głosują w II etapie Plebiscytu na kuponach do głosowania publikowanych w dzienniku Polska Głos Wielkopolski, w systemie SMS Premium oraz w internecie na stronach www.poznan.naszemiasto.pl w dniach od 31 lipca do 12 września 2009 roku.
Na jednym kuponie do głosowania można głosować tylko na jednego kandydata do tytułu Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2009 w danej kategorii.

8. Zarówno kupony zgłoszeniowe w I etapie Plebiscytu, jak i kupony do głosowania w II etapie należy dostarczyć osobiście lub wysłać pod adresem Organizatora: Polska Głos Wielkopolski, ul. Grunwaldzka 19, 60 – 782 Poznań z dopiskiem „Wielkie Odkrywanie Wielkopolski”. O zachowaniu określonych w niniejszym regulaminie terminów do zgłoszenia lub głosowania decyduje data otrzymania kuponu przez Organizatora.

9. Przepis ustępu 8 powyżej stosuje się takżę odpowiednio do zgłoszeń wysłanych drogą elektroniczną na adres promocja@glos.com oraz SMS Premium.

10. Zwycięzcą Plebiscytu, laureatem tytułu Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2009 w danej kategorii zostanie kandydat, który otrzyma największą liczbę głosów, liczonych jako suma głosów wysłanych za pomocą kuponów konkursowych oraz głosów oddanych przez internet.

11. Kandydaci, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem liczby otrzymanych głosów otrzymają wyróżnienie w danej kategorii.

12. Kapituła ma prawo - niezależnie od liczby nadesłanych głosów na daną kandydaturę - ustanowić swoje wyróżnienia specjalne.

Art. 4

W skład Kapituły Plebiscytu wchodzą:
1. Przewodniczący: Adam Pawłowski – redaktor naczelny „Polski Głosu Wielkopolskiego”
2. Członkowie:

a. Tomasz Wiktor – Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej
b. Ewa Przydrożny – Dyrektor Biura WOT
c. Andrzej Kaleniewicz – DSiT UMWW
d. Joanna Śniadek - AWF
e. Armin Mikos von Rohrscheidt – KULTOUR
f. Krzysztof Szmajs – TVP Poznań
g. Kamila Placko-Wozińska
h. Renata Kornobis
i. Elżbieta Podolska

Art. 5

1. Zwycięzcy Plebiscytu w poszczególnych kategoriach otrzymają okolicznościowe tablice oraz dyplomy.

2. Kandydaci wyróżnieni w danej kategorii otrzymają dyplomy pamiątkowe.

3. Laureat Grand Prix Plebiscytu - Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2009 w kategorii; Miejscowość / gmina; otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w wysokości 20 000 zł. Nagroda zostanie przekazana w postaci pomocy finansowej, z przeznaczeniem na działania podnoszące standard oferowanych produktów turystycznych oraz ich promocję.

4. Gala wręczenia nagród w roku 2009 jest organizowana przez Wielkopolską Organizację Turystyczną, w kolejnych edycjach Gala będzie organizowana przez zwycięzcę Grand Prix z roku poprzedniego.

Art. 6

1. Organizator zastrzega sobie prawo przedłużenia lub skrócenia czasu trwania Plebiscytu oraz zmiany terminu ogłoszenia listy zwycięzców.

2. Niniejszy regulamin dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.poznan.naszemiasto.pl

3. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany niniejszego regulaminu w trakcie trwania Plebiscytu.

4. Organizator nie jest przekazującym nagrodę, o której mowa w art. 5 ust. 3 powyżej, w rozumieniu art. 921 kodeksu cywilnego.

5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia lub jakiekolwiek okoliczności wynikające z działania poczty lub innych operatorów oferujących usługi
telekomunikacyjne.

6. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają postanowienia Regulaminu Ogólnego Konkursu dla konkursów i plebiscytów organizowanych przez Polskapresse Sp. z o.o. oraz prawo powszechnie
obowiązujące.

Redaktor

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3