(© archiwum)

Winda pozwala mu normalnie żyć.Bez niej, jest uwięziony w domu. Mieczysław Łapa od 16 lat porusza się wyłącznie na wózku inwaldzkim. I choć mieszka na piętrze budynku w centrum Dobrzycy, udało mu się wywalczyć windę, która teraz wymaga naprawy.

Mieczysław Łapa ma 60 lat, a od 41 lat zmaga się z łagodniejszą postacią rdzeniowego zaniku mięśni i współistniejącymi zaburzeniami somatycznymi. Mimo tego stara się życ aktywnie! Zasłynął jako „radny na wózku”.

W 2014 roku, za namową mieszkańców Dobrzycy i znajomych, wystartował w wyborach do rady i... od tego czasu jest również radnym w gminie Dobrzyca. Reprezentował Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla Gminy Dobrzyca”. Radny Łapa nie boi się używania krytycznych słów. Jest także aktywnym członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Dobrzyckiej i osobą działającą na rzecz osób chorych i wykluczonych. Został również wyróżnienie „Przyjaciel szkoły” od dyrektora Szkoły Podstawowej w Dobrzycy oraz dyplom za wkład w rozwój kultury w gminie. Jako radny jest także członkiem komisji oświaty, kultury, zdrowia, spraw socjalnych i bezpieczeństwa.

To właśnie winda umożliwia mu wyjścia z domu i aktywne działania na terenie gminy. - Winda działa już od kilku lat i wymaga naprawy. - Wymaga ona dalszych dalszych wydatków finansowych, by móc należycie funkcjonować - mówi. Dla radnego jest to na tyle ważne, że zaniedbuje rehabilitacje i nie kupuje sprzętu ortopedycznego, byleby móc wyjść z domu.

Na naprawę windy pan Mieczysław potrzebuje 20 tys. zł. Datki można wpłacać poprzez stronę pomagam.pl. Akcja nosi nazwę „Naprawienie wadliwej windy”.
Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Co prawda, pan Mieczysław wspomina, że jest kilku sponsorów zainteresowanych tym, by mu pomóc. Radny tworzy nawet szczegółowy kosztory inwestycji. Jednak jeszcze dziś każdy z nas może dołożyć swój grosz i pomóc radnemu zachować to „okno na świat”, którym jest dla niego winda.Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!