Gmina Kobylin wyłoniła wykonawcę bieżącej naprawy i remontu Drogi Królewskiej, wzdłuż której rozbudowuje się osiedle domków jednorodzinnych. Remont potrwa do końca maja i pochłonie 93 tys. zł.

Przebudowę Drogi Królewskiej w technologii ułożenia płyt betonowych na podbudowie piaskowej i uzupełnienia przestrzeni między płytami i poboczy tłuczniem burmistrz Tomasz Lesiński obiecywał już w trakcie swojej kampanii wyborczej. Ma to oczywiście związek z rozbudowywaniem się w tym rejonie miasta osiedla domków jednorodzinnych.
Wykonawcę tej inwestycji wyłoniono w drodze zapytania ofertowego. Zapytanie wysłano do trzech firm, z których dwie na nie odpowiedziało. W wyniku postępowania zlecenie otrzymała firma PHU Jankowiak Marek z Nowego Sielca. Zamówienie opiewa na 93 tys. zł i ma być zrealizowane do 31 maja.
Droga Królewska ma być przebudowana na długości 310 metrów. Po zakończeniu inwestycji pełnić ona będzie funkcję osi komunikacyjnej, wokół której rozbudowywać się będzie osiedle domków jednorodzinnych. Teren wokół Drogi Królewskiej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod tego rodzaju zabudowę oraz usługi.

+++Drogi

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!