Poznań - Rekordy Biegu Maniacka Dziesiątka

Maciej Łosiak
Na trasach wokół jeziora Malta w Poznaniu rywalizowało prawie półtora tysiąca biegaczy Grzegorz Dembiński
1433 uczestników wzięło udział w siódmym już Biegu Maniacka Dziesiątka, który organizowany jest przez poznański Klub Biegacza Maniac. Tym samym padł rekord frekwencji. A impreza ta to jeden z największych biegów masowych w Polsce.

Rekord trasy z wynikiem 32:42 ustanowiła Katarzyna Kowalska (aktualna mistrzyni Polski w biegach przełajowych). To jeden z najlepszych wyników Polki w ostatnich latach na dystansie 10 kilometrów. Drugie miejsce zajęła Olga Ochal, a na trzecim stopniu podium Nadieżda Trilinska z Moskwy.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Paweł Ochal z Bydgoszczy z czasem 30 minut i 23 sekundy. Za nim linię mety minął Jan Zakrzewski ze Śniadowa, a trzeci był Mykola Rudyk z Ukrainy.

- To jedyny w Polsce bieg na dystansie 10 kilometrów nagrodzony prestiżowym certyfikatem Złoty Bieg 2010 - mówi Artur Kujawiński, dyrektor zawodów. - W ubiegłym roku wystartowało 1237 osób. Cieszę się, że w tym roku rekord ten został pobity.

Prowadzona była także klasyfikacja w rywalizacji klubowej KB Maniac Poznań.

Oto wyniki: mężczyźni - 1. Sebastian Boncler, 2. Tomasz Wiatr, 3. Grzegorz Jezierski; kobiety - 1. Justyna Wysokińska, 2. Katarzyna Wojtkowiak, 3. Magdalena Pilarska.