11. PKO Poznań Półmaraton to jedno z największych wydarzeń biegowych w stolicy Wielkopolski. Półmaraton w Poznaniu wystartuje w niedzielę, 15 kwietnia o godz. 10. To jednak nie tylko wyzwanie dla biegaczy, ale także dla... kierowców i służb, które tego dnia będą kierować ruchem i czuwać nad bezpieczeństwem zarówno uczestników, jak i mieszkańców.

Ci muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu tego dnia. Biegacze bowiem przebiegną przez miasto Poznań. W półmaratonie pobiegnie prawie 12 tysięcy osób z całego świata - m.in. z Argentyny, Australii, Kenii czy Kanady. W biegu udział weźmie 3 tysiące poznaniaków.

11. PKO Poznań Półmaraton - TRASA


Półmaraton rozpocznie się o godzinie 10. Trasa półmaratonu przebiegać będzie ul. Grunwaldzką, Jugosłowiańską, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską, następnie Dolną Wildą, ul. Piastowską, Drogą Dębińską, ul. Garbary, Solną, al. Niepodległości - meta będzie na MTP. Jednak utrudnienia będą już dużo wcześniej. Dodatkowo zamknięta będzie ulica Podgórna na potrzeby realizacji filmu.

ZOBACZ TAKŻE: Stadion Miejski w Poznaniu. Gdzie będzie grał Lech Poznań w nowym sezonie? Niekoniecznie na INEA Stadionie!

W dniu półmaratonu trasa biegu zostanie zamknięta dla samochodów w godzinach od 9 do 13.30. Dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta będzie od godziny 6. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwać będzie 550 osób.

- Mam nadzieję, że zmiany nie będą szczególnie uciążliwe - podkreśla Przemysław Kusik, naczelnik poznańskiej drogówki. - Trasę znamy jak własną kieszeń, do jej zabezpieczenia podeszliśmy serio. Mimo to zachęcamy, by w dniu półmaratonu przesiąść się na komunikację miejską i rowery.

Zobacz też: PKO Poznań Maraton okiem biegacza


Sport w Poznaniu - czytaj o najważniejszych wydarzeniach sportowych w stolicy Wielkopolski
Bieganie

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

JPS (gość)

Miasto jest dla mieszkańców nie dla bandy oszołomów wytrząsających swoje cztery litery na ulicach! Dyrdacze są jak ekshibicjoniści - " Nie chcesz zobaczyć mojego fiuta? To ja ci jednak pokażę!" Tak samo jest z dyrdaczami. Gdyby nie terroryzowali Miasta i dyrdali np. na Torze Poznań prawie nikt by ich nie oglądał. Więc terroryzują Miasto i nawet jak nie chcesz z tą bandą oszołomów mieć nic do czynienia oni obscenicznie wpychają się na Twój widok. Nie masz prawa poruszać się po swoim Mieście bo "dyrdacze ku..wa dyrdają!
Dla "opowiadaczy", iż w półmaratonie biorą udział poznaniacy odpowiem, że poznaniacy także biorą udział ale wiem, że zjeżdżają się do miasta w dużej liczbie dyrdacze z wielu innych miejscowości a nawet towarzyszy dyrdaniu zlot "kochających" inaczej bo trzęsące się przy dyrdaniu męskie cztery litery "to taki pikny widok"!.

Maciej772 (gość)

Kretyniz do potęgi N bieganie w mieście. Jest tyle tras poza miastem nie wywołujących utrudnień dla reszty. Jeśli ktoś gada o zdrowiu to niech rurę wydechową zassie to będzie miał zdrowie.