W poniedziałek 11 września do Kobylina zawitał długo zapowiadany przez Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Nowackiego poseł na Sejm RP Jan Dziedziczak. Poseł postanowił udzielić werbalnego poparcia kandydatowi na burmistrza, który obecnie pełni obowiązki włodarza gminy jako komisarz rządowy. W trakcie spotkania dyskutowano o problemach z dowozem dzieci do szkół oraz pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

W spotkaniu z posłem Janem Dziedziczakiem wzięło udział blisko 60 osób, w tym zaproszeni na spotkanie przez p.o. burmistrza Rafała Nowackiego sołtysi i dyrektorzy gminnych szkół.
Dyskusja skupiała się wokół kwestii dowozu i przede wszystkim odwozu dzieci do szkół. Okazuje się, że występuje duży problem z odwozem do domów dzieci zamieszkujących wsie najbliżej położone miasta Kobylin, czyli Starkówka, Rębiechowa i Długołęki. Muszą one zbyt długo czekać na możliwość opuszczenia szkoły podstawowej w Kobylinie, a ponadto możliwości świetlicy są mocno ograniczone. -- Jest też tak, że dzieci mogą wrócić ze świetlicy do pustego domu, albo czekać na rodziców pod opieką starszego rodzeństwa. Wypchnięcie dzieci ze świetlicy wiąże się też z taką kwestią, że rodzice i dziadkowie pracują, bo zlikwidowano bezrobocie i czasu na opiekę nie mają. Tak więc jest to problem poważny -- mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuklinowie Barbara Gościniak. W odpowiedzi p.o. burmistrz obiecał, że sprawę przedyskutuje z dyrektorami szkół i przewoźnikami, tak by jeszcze przed zimą problem jakoś rozwiązać.

Barbara Gościniak o konieczności pozyskiwania środków unijnych i rządowych:Poseł Jan Dziedziczak swoje wystąpienie oparł na apelu do mieszkańców i władz Kobylina, by korzystać ze wszystkich możliwości dofinansowania: unijnych i rządowych. Należy w tym naśladować tych Polaków, którzy korzystają z programu Rodzina 500+:Uczulił również dyskutantów na kwestię dobrej współpracy samorządu z rządem. -- Jeżeli burmistrz ma dobry kontakt z rządem, a tak będzie w przypadku Rafała Nowackiego, to jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy. Nie dla burmistrza, a właśnie dla mieszkańców -- powiedział poseł, informując jednocześnie, że dzięki zabiegom Rafała Nowackiego udało się pozyskać dla kobylińskiej jednostki OSP nowy średni wóz strażacki. -- Będą dodatkowe pieniądze dla gminy Kobylin, bo tak się składa, że ostatnio ościenne miasta składały wnioski m.in. do MSZ i dofinansowanie dostały -- podsumował ten wątek dyskusji lokalny polityk.

Poseł Jan Dziedziczak apeluje, by nie bać się występować o środki unijne i rządowe:Więcej o spotkaniu z posłem Dziedziczakiem przeczytasz w papierowym wydaniu Życia Krotoszyna, które ukaże się we wtorek 19 września.

+++


Wybory samorządowe

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!