Porsche Open: Łukasz Kubot w drugiej rundzie [ZDJĘCIA]

RED
Rozstawiony z numerem pierwszym w challengerze tenisowym Poznań Porsche Open powered by Enea (z pulą nagród 85 tys. euro) Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy po zwycięstwie nad kwalifikantem ze Słowacji Kamilem Capkovicem 4:6, 6:3, 7:6 (7-5).

Łukasz Kubot ściągnął na trybuny kortu centralnego Parku Tenisowego Olimpia tłumy kibiców. W decydującym trzecim secie przegrywał już 1:4, ale zdołał odrobić straty i wygrać cały mecz.

- Dziękuję, że zostaliście tu ze mną. Że wytrzymaliście i nie opuściliście mnie, gdy przegrałem pierwszego seta - powiedział po spotkaniu najlepszy polski tenisista.

W serii popołudniowej Marcin Gawron przegrał z rozstawionym z czwórką zwycięzcą challengera w Sopocie Francuzem Erikiem Prodonem 6:2, 1:6, 0:6.

Wcześniej do drugiej rundy awansował Jerzy Janowicz. Odpadli Piotr Gadomski i Michał Przysiężny.