Już po raz trzeci panie z kół gospodyń wiejskich z Gminy Śmigiel wspólnie świętowały Dzień Kobiet. W tym roku gminny Dzień Kobiet odbył się 13 kwietnia w sali wiejskiej w Żegrówku. W spotkaniu brało udział ponad 160 pań z 11 gminnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Obecni na uroczystości byli m.in.: burmistrz Małgorzata Adamczak oraz Wiesław Kasperski - przewodniczący rady miejskiej Śmigla, którzy złożyli wszystkim paniom życzenia. Wiesław Kasperski wręczył także wszystkim paniom róże. Wśród pań nie zabrakło także radnych rady miejskiej: Beata Żyto i Danuta Strzelczyk.

- Impreza corocznie jest wspólnym przedsięwzięciem KGW i burmistrza Śmigla. Wsparcia technicznego udzieliło Centrum Kultury w Śmiglu - mówi Anna Pohl, rzeczni urzędu w Śmiglu.

W czasie spotkania na stołach nie zabrakło domowych wypieków przygotowanych przez panie z kół, a burmistrz Małgorzata Adamczak zadbała o atrakcję wieczoru. - Gwiazdą wieczoru był półfinalista programu Mam Talent - Piotr Bugzel, który wcielił się w Elvisa Presleya. Jego występ bardzo spodobał się paniom, które długo oklaskiwały artystę. Wokalista wykonał najbardziej znane przeboje wielkiego króla rock and rolla. Warto dodać, że Piotr Bugzel uchodzi ze jednego z najlepszych interpretatorów piosenek Elvisa Presleya w Polsce i za granicą.

W obchodach wzięły udział gospodynie z kół z: Morownicy, Czacza, Sierpowa, Żegrówka, Robaczyna, Poladowa, Nowej Wsi, Bruszczewa, Śmigla i Karśnic, oraz po raz pierwszy gospodynie z GKGW Spławie.

Nie zabrakło życzeń dla pań obchodzących jubileusz działalności w KGW: Marii Kupki z Żegrówka piastującej cztery dziesięciolecia funkcję przewodniczącej koł oraz Elżbiety Kozłowskiej sprawującej 40 lat funkcję skarbnika w KGW Karśnice. W tym roku w rolę kelnerów wcielili się panowie, pracownicy urzędu miejskiego Śmigla.

- Cieszę się, że już od trzech lat wspólnymi siłami z paniami ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich udaje nam się zorganizować gminny Dzień Kobiet. Co roku spotykamy się w większym gronie i jest to bardzo budujące. Radość uczestników tego wydarzenia zawsze dodaje mi sił do podejmowania kolejnych działań. W tym roku w organizację wydarzenia włączyli się panowie, pracownicy urzędu miejskiego co także było miłym akcentem tego wydarzenia - mówi Małgorzata Adamczak, burmistrz Śmigla.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!