Polecamy sprawdzone przepisy wielkanocne. Gotujcie z nami!

ELW; fot. Dariusz GdeszZaktualizowano 
Zupa chrzanowa Składniki: 200 g wędzonki (boczek, bekon, baleron), warzywa: pietruszka, marchew, seler, cebula, jaja ugotowane na twardo, surowe ziemniaki i chrzan. Przygotowanie: Do garnka z wodą wsypujemy pokrojoną wędzonkę, warzywa i gotujemy je jak rosół. Gdy warzywa będą już miękkie wyciągamy wędzony boczek, a do wywaru wrzucamy surowe ziemniaki. Całość miksujemy. Do tego dodajemy chrzan, przyprawiamy do smaku i dodajemy wędzonkę. Na talerzu porcję dekorujemy jajkami ugotowanymi na twardo. Biały barszczyk wielkanocny Zakwas: Żytnią mąkę zalać przegotowaną wodą. Dodać czosnek i chleb razowy. Przykryć gazą i zostawić na tydzień w ciepłym miejscu. Wywar: Wędzonkę zalewamy wodą, dodajemy warzywa i gotujemy. Po ugotowaniu dodajemy przecedzony zakwas. Zagęszczamy chrzanem startym na drobnej tarce. Zagotowujemy. Podajemy w wazie. Do niej kroimy w kostkę: swojską wędzonkę, sparzoną białą kiełbasę oraz biały ser (twaróg półtłusty). Całość posypujemy dużą ilością startego na tarce chrzanu i zalewamy doprawionym barszczem.
Wypróbujcie sprawdzone przepisy świątecznych potraw proponowane przez gospodarstwa agroturystyczne, hotele i nagradzane gospodynie domowe. Prezentowane ciasta, zupy, mięsa i nalewki doskonałe na świąteczny stół zostały dostrzeżone przez jury tegorocznych konkursów kulinarnych m.in. w Głuszycy i Walimiu. Gospodynie z regionu wałbrzyskiego polecają.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2015.04.12 22:50:40

złowiłem się na wielkanocny poniedziałek w kurnej na reja i wyszedłem 5 kilo cięższy :) przejadłem się tyle dobroci było

2015.04.02 12:21:28

Ja na Wielkanoc pewnie wybiorę się do restauracji na niedzielny obiad do Kurnej Chaty na pyszny żurek w chlebie, staropolskie, pyszne danie wielkanocne;)

2014.04.22 17:33:08

najsmaczniejsza jest patelnia do lizania

2014.04.21 11:31:51

Nawet nie potrafisz poprawnie przepisać, a czepiasz się innych... do szkoły się nie chodziło?

2014.04.21 10:20:39

Sarna po słowiańsku? Dalej już nawet nie oglądam bo ilu oleśniczan jadło w życiu sarnę? No ale życzę smacznego.

2014.04.20 22:16:40

Margaryna i kostki rosołowe? Czyli przepis na Fix Wielkanoc

2014.04.20 15:12:22

flacha i zagrycha i super swieta sa

2014.04.19 18:52:08

pasztet selerowy jest pyszny - spróbujcie

2014.04.19 18:07:59

Ja spędzam Wielkanoc na Rodos a wy????? Tylko nie mylić z wyspami Egejskimi, mi chodzi raczej o rodzinne ogródki działkowe obok sosnowca :) buhahahaha Wesołych Świąt!!!!

2014.04.19 18:04:08

Aśka zacytuję teraz "klasyka" Ferdynanda Kiepskiego :) " a zasadził ci ktoś kiedyś kopa w du---peee"????? Spamerko rozmymłana!!!!

2014.04.19 10:30:11

Tak prawde mówiąc to polaki nie umieją czcić świąt,nie wiedzą nawet znaczenia poszczególnych świat a myślą tylko o żarciu

2014.04.19 07:27:45

zacznijcie pisać o sprawach poważnych a nie o pierdołach. Nie pouczajcie gospody, one się na przygotowaniu świąt lepiej znaja niz wy. Zeszliście na bruk

2014.04.18 21:23:24

Dlaczego portal naszemiasto.pl nie daje możliwości komentowania konkursu Samorządowiec Roku 2014: Oceń burmistrza, wójta i radnych ?

2014.04.18 21:10:01

gimbus spamuje - NIE WCHODZIĆ

2014.04.18 18:40:16

Piękne i proste te przepisy. Aż ślinka leci. Dobrze, że piszecie o tym. Raz można zaszaleć.

2014.04.18 17:28:30

Wygląda a nie.....wyglonda! Do szkoły się nie chodziło?

2014.04.18 14:04:12

Agroturystyka, hotele i pensjonaty są nastawione na zysk i stawianie za wzór ich dania kulinarne jest po prostu śmieszne :)

2014.04.11 22:59:09

szyneczka ta normalna