Pniewy. Niewiele zabrakło Smokom, by urwać punkt wiceliderowi

Robert Poczekaj
Red Dragons Pniewy – FC Toruń 3-4 (1-1)

Nikt, kto wybrał się w niedzielne popołudnie do pniewskiej hali OSIR-u nie narzekał na brak emocji i nudę. Od pierwszej minuty oba zespoły stworzyły doskonałe sportowe widowisko, pełne emocji i zwrotów akcji. Niestety po raz kolejny dramatyczny mecz zakończył się ostatecznie porażką gospodarzy. Pierwsi gola w tym spotkaniu zdobyli goście, Tomasz Kriezel przedarł się lewą stroną i w trudnej sytuacji mocnym uderzeniem zaskoczył Jakuba Budycha. Nasz zespół zareagował bardzo szybko, dobry pressing, przechwyt piłki i Dominik Solecki dopełnił formalności. Jeszcze przed przerwą Mateusz Kostecki trafił w słupek z przedłużonego rzutu karnego i do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1. Na początku drugiej połowy Adam Wachoński przeprowadził doskonałą indywidualną akcję i sprytnie uderzył na 2:1. Kolejne minuty to festiwal niewykorzystanych przez nas okazji, po raz kolejny doskonale bronił Nicolae Neagu, któremu pomagało często obramowanie bramki. Za to torunianie wykorzystali gapiostwo gospodarzy w obronie i wyrównali na 2:2. Nie był to koniec nieszczęść, bo chwilę później Elsner uderzył z dalszej odległości i zrobiło się 2:3. Kibice wzmogli doping, mobilizując zawodników do walki. Adrian Skrzypek doprowadził do remisu. Na niespełna trzy minuty przed końcem, arbiter dopatrzył się szóstego przewinienia drużyny Smoków. Przedłużony rzut karny pewnie wykonał Tomasz Kriezel i znów ekipa z grodu Kopernika prowadziła. Mimo dobrej gry z lotnym bramkarzem pniewianie nie potrafili już odwrócić losów meczu.