Modernizacja Starego Targowiska nie została jeszcze zakończona, ale już można na nim parkować. Parking na około 70 miejsc będzie bezpłatny, a z dnia na dzień będzie przybywało coraz więcej nowych miejsc parkingowych.

Pierwsze prace na Starym Targowisku rozpoczęły się już w końcu roku ubiegłego i związane były z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Wiosną tego roku natomiast rozpoczęła się budowa nowej nawierzchni. Połowa parkingu już powstała i mieszkańcy mogą z niego korzystać. Łącznie zaplanowanych jest ok. 70 miejsc parkingowych, które będą bezpłatne.

Inwestycję w kwocie 762 tys. zł finansują wspólnie Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie oraz Miasto i Gmina Pleszew. Koszty szczegółowe to:

45 tys. zł – przebudowa sieci wodociągowej
140 tys. zł – budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej
480 tys. zł – nawierzchnia
97 tys. zł – oświetlenie.

Kwotę 70 tys. zł stanowi dofinansowanie w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Aglomeracji Pleszew”.

W ramach modernizacji na Starym Targowisku pojawi się także tzw. mała architektura czyli ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!