PIŁKA RĘCZNA - Sukces w Olsztynie, teraz czas na Wisłę

Jacek Pałuba
Kamil Ciok (nr 14) i koledzy sprawili niespodziankę, bo Nielba wygrała w Olsztynie 28:26 Arkadiusz Dembiński
Cenne, wyjazdowe zwycięstwo zanotowali piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec. Zespół trenera Edwarda Kozińskiego pokonał Traveland Społem Olsztyn 28:26 (18:6) i umocnił się na siódmej pozycji w tabeli ekstraklasy.

Siódemka z Wągrowca po porażce tydzień temu z Piotrkowianinem 28:29, tym razem pokonała rywala znacznie mocniejszego. Nielba przez ponad 40 minut spotkania w stolicy Warmii i Mazur grała wręcz wzorowo. Już po niespełna kwadransie meczu goście wygrywali wyraźnie 8:2. Do końca pierwszej połowy drużyna trenera Kozińskiego niepodzielnie panowała na parkiecie. Po dwudziestu minutach Nielba prowadziła 13:6, a na przerwę schodziła wygrywając 16:8!

Kiedy w 36. minucie Traveland przegrywał 11:20, chyba nikt nie spodziewał się, że emocji nie zabraknie aż do ostatniej syreny. Spory wpływ na to miała sędziowska dwójka Rajkiewicz i Tarczykowski. Od pewnego momentu Nielba grała w ciągłym osłabieniu, a gospodarze zwietrzyli szansę na odrobienie strat. Trzy minuty przed końcem Nielba prowadziła już tylko 26:25. Traveland kilkadziesiąt sekund później wyrównał na 26:26. Na szczęście udany atak gości zakończył bramką Bartosz Witkowski, ale olsztynianie mieli jeszcz kilkanaście sekund na rozegranie akcji. Zrobili to źle, a kontratak zakończył golem Alosza Szyczkow i Nielba wygrała z Travelandem 28:26.

– Tak grającego mojego zespołu przez ponad 40 minut jeszcze nie widziałem. W drugiej połowie musieliśmy grać długo w osłabieniu, ale na szczęście moi zawodnicy nie pękli i w końcówce potrafili wygrać. Cieszę się z tych dwóch punktow, ale wolałbym je zamienić na dwa z Piotrkowianinem – powiedział trener Edward Koziński.

A już w sobotę 20 lutego do Wągrowca zawita wicelider tabeli Wisła Płock. Początek spotkania o godz. 18.

Traveland Społem Olsztyn – Nielba Wągrowiec 26:28 (8:16)