Działa już Interwencyjny Dom Dziecka im. Aniołów Stróżów w Ostrowie Kaliskim. Placówkę prowadzi Caritas Diecezji Kaliskiej. Obiekt dzierżawiony od powiatu kaliskiego przygotowano dla kilkunastu podopiecznych.

- Jest to placówka koedukacyjna przeznaczona dla 14 wychowanków, chłopców i dziewcząt w wieku od 10 do 18 roku życia, a w przypadku rodzeństwa umieszczo­nego w pla­ców­ce także dla dzieci młodszych. Czas pobytu wychowanków to maksymalnie 3 mie­­­siące, jednak w określonych przypadkach czas ten może wydłużyć się do 6 miesięcy - informuje Marta Gałach, dyrektorka Interwencyjnego Domu Dziecka w Ostrowie Kaliskim.

Będą tam trafiać dzieci, które postanowieniem sądu muszą opuścić dom rodziny. Dzieci, które znalazły się w sytuacji kryzysowej.

Wychowankami zajmować się będzie wykwalifikowana kadra: wychowawcy, psycholog, pracownik socjalny. Podopieczni będą pod stałą opieką lokalnego ośrodka zdrowia oraz lekarzy specjalistów, a także uczęszczać będą do szkół.

Na użytek wychowanków Interwencyjnego Domu Dziecka przeznaczone są 4 sypialnie, 3 łazienki z prysznicami, łazienka dla niepełnosprawnych, sala edukacyjna, 2 pokoje dzienne, jadalnia, pralnia, a także znajdujący się przed budynkiem plac. Są też pomieszczenia biurowe i gospodarcze.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza im. Aniołów Stróżów to zadanie zlecone i współfinansowane ze środków Powiatu Kaliskiego. Zadanie powierzone zostało Caritas Diecezji Kaliskiej, które sprawuje rolę organu zarządzającego. Szczegółowych informacji na temat placówki można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu, ul. Plac św.Józefa 5, 62-800 Kalisz tel. 62 50 14 292. Adres placówki - Otrów Kaliski 59, 62- 874 Brzeziny. tel.: 535 556 440, e-mail pow. ostrowkaliski@ caritas.
Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. Na 100 dni przed finałem brakuje ich prawie 10 tys.:

źródło: TVN24/x-news.pl.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!