Noc spadających gwiazd. Zobacz Perseidy nad Jeziorem Maltańskim Noc spadających gwiazd. Zobacz Perseidy nad Jeziorem Maltańskim

(© materiały pasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Noc z 12 na 13 sierpnia to noc spadających gwiazd. Na niebie pojawi się rój Perseidów. W Poznaniu będzie można je oglądać w specjalnej strefie nad Jeziorem Maltańskim.

Noc spadających gwiazd. Perseidy- czym są i jak je oglądaćŹródło: MMOnline

Perseidy to rój meteorów, który regularnie latem pojawia się na naszym niebie. Jak zapowiadają eksperci NASA, tegoroczny spektakl będzie wyjątkowy, gdyż meteory pojawią się na sklepieniu z dwukrotnie większą niż dotychczasowa częstotliwością.

Tegoroczna kulminacja spadających gwiazd przypada w nocy z 12 na 13 sierpnia. To właśnie wtedy, gdy spojrzymy w niebo, ujrzymy deszcz spadających meteorytów.

W Poznaniu nad Jeziorem Maltańskim otwarta zostanie specjalna strefa, w której będzie można spędzić noc spadających gwiazd i zobaczyć Perseidy. W Wake Park Malta od godziny 18:00 będzie można obserwować gwiazdy na leżakach.

- Zbliżyć się i prawie dotknąć przysłowiowej „gwiazdki z nieba”. Wydawałoby się, że jedynie skarbce bankowe są w stanie spełnić to pragnienie. Dlatego właśnie w noc, kiedy Ziemia przedziera się przez chmurę meteorytów, chcielibyśmy udowadniać, że można przybliżyć się do spełnienia marzeń. W niestandardowy sposób czerpać przyjemność ze wspólnego spędzania czasu i obserwowania gwiazd. Czy jest do tego lepsza okazja niż noc spadających meteorytów? – mówi Monika Kozoduj z Credit Agricole, organizatorem strefy.

Spektakl spadających meteorytów potrwa do północy.Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!