Nietrzeźwy - z zakazem i poszukiwany - zatrzymany przez dzielnicowego Nietrzeźwy - z zakazem i poszukiwany - zatrzymany przez dzielnicowego

Dzielnicowy podczas obchodu zatrzymał do kontroli drogowej 49-latka, który prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Okazało się również, że mężczyzna usiadł za kierownicą pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów i był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy - z zakazem i poszukiwany - zatrzymany przez dzielnicowego

W dniu 11 kwietnia około 19:50 w Złotowie podczas obchodu dzielnicowy zauważył jadący pojazd Seat Alhambra. Kierowca tego pojazdu na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo najechał na krawężnik. Dziwne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjanta, iż może on znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, badanie alkomatem wykazało, że 49-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
Na tym nie skończyły się jego kłopoty. W trakcie dalszych sprawdzeń w policyjnych bazach ustalono, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B, na dodatek jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

49-latek został zatrzymany i zostanie doprowadzony do Aresztu Śledczego celem wykonania orzeczonej wcześniej kary pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed Sądem.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować pozbawieniem wolności do lat 5.

IW/KPP Złotów

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!