Po wielu latach dążeń do powstania wielofunkcyjnego boiska w Dobrzycy, w końcu się udało. W środę odbyło się jego oficjalne otwarcie.

- To była długo wyczekiwana przez nas inwestycja - zaznacza dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzycy Zenon Lisiak. Na to boisko czekało 500 dzieci. Oczywiście boisko będzie dostępne również dla młodzieży z sąsiedniego gimnazjum.

Burmistrz Dobrzycy, w czasie uroczystości otwarcia boiska podkreślał, że jest dumny, że może uczestniczyć w takich inwestycjach. - Niech wam służy. W zdrowym ciele, zdrowy duch - mówił.

Natomiast dyrektor wyjaśniał, że dzięki nowemu boisku w końcu dzieci i młodzież będą mogły lekcje wychowania fizycznego odbywać w komfortowych warunkach. Dodał, że realizacja inwestycji szła naprawdę sprawnie, a czasu było niewiele, bo prace rozpoczęły się 4 lipca, a zakończyć musiały 24 sierpnia. - Dzisiejszy dzień nie jest dla nas finałem, a dopiero początkiem - zaznaczał. Dyrektor zdradził, że jeśli tylko otrzyma zgodę organu prowadzącego będzie chciał utworzyć klasę, a jeśli pojawią się chętni, to nawet klasy sportowe. - Przykładów nie brakuje - mówił i wymienił dobrzyckich sportowców z sukcesami na koncie: Gracjana Szeląga - kolarz zawodowej grupy czy Milenę Jędrzejak - wielokrotną mistrzynię szkółek kolarskich, Wiktoria Kaźmierczak - reprezentantka Polski w lekkoatletyce. - Oni wszyscy rozpoczynali tutaj - podkreślał. I wyjaśniał, że skoro jest potencjał należy dołożyć wszelkich starań, by sport stał się wizytówką Szkoły Podstawowej w Dobrzycy. Witalis Półrolniczak przewodniczący rady miejskiej w Dobrzycy zaproponował, by postawić również na zapaśnictwo.

Więcej przeczytacie w piątkowym numerze "Gazety Pleszewskiej"

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!