W sobotę na Malcie odbył się bieg na 10 kilometrów zwany "Maniacką Dziesiątką".

Bieg ten już po raz ósmy zorganizował Klub Biegaczy MANIAC Poznań. Wzięło w nim udział ponad dwa tysiące biegaczy. Pobiegli oni trasą wyznaczoną wokół Jeziora Maltańskiego.

- Witam wszystkich serdecznie, mam nadzieję, że po raz ostatni na trasie Maltańskiej i że w przyszłym roku pobiegniemy przez miasto - mówił podczas ceremonii otwarcia Artur Kujawiński. - Będzie mogło wystartować trzy tysiące ludzi. Dzisiaj wystartowali wybrańcy - ci, którzy najwcześniej się zgłosili.

Zobacz też: Więcej o Maniackiej Dziesiątce

O prawo uczestnictwa w biegu ubiegało się jeszcze kilkaset osób. Być może w przyszłym roku będą mieli więcej szczęścia.

Bieg miał formułę otwartą. Zawodnicy mogli wziąć też udział w konkursie oryginalne na przebranie. Chętnych nie brakowało. W co się przebrali? To możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

Nie wszyscy zawodnicy podołali. Niektórzy do mety doszli. W trakcie biegu nie obyło się bez zasłabnięć. Jednego z biegaczy zabrała z trasy biegu karetka.Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ja (gość)

https://picasaweb.google.com/100303633970847037640/ManiackaDziesiatka?authuser=0&feat=directlink