(© S. Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Słoik miodu z logo Lednicy i napisem "Kobieta słodka jak miód" oraz książka Wandy Półtawskiej "Eros et iuventus" o prawdziwej miłości między mężczyzną i kobietą - to najważniejsze gadżety tegorocznego spotkania młodzieży na Lednicy, które odbędzie się 5 czerwca pod Bramą III Tysiąclecia. Takie upominki nie są przypadkowe, bo głównym motywem spotkania w 2010 roku jest kobieta.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych na Lednicy organizowane są przez Duszpasterstwo Akademickie Ojców Dominikanów od 1997 roku. Rekordy frekwencyjne sięgały nawet stu tysięcy pielgrzymów. Dziś jest ich już nieco mniej, ale nadal to najważniejsze spotkanie religijne w Polsce z udziałem uczniów i studentów. Co roku Lednica ma oryginalny scenariusz. Modlitwa miesza się z tańcami, ciche skupienie z radosnymi motywami. W tym roku hasłem jest "Kobieta darem i tajemnicą".

- Kobiecość jest skarbem i darem. Kobiety ubogacają i obdarowują nas sobą. Czynią nas wrażliwszymi i delikatniejszymi. To promieniowanie kobiecości jest bogactwem naszej polskiej, chrześcijańskiej kultury - tłumaczy ojciec Jan Góra, dominikanin i pomysłodawca spotkań.
Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku ojciec Jan rozda wszystkim gościom prezenty, które popularnie nazywane są gadżetami.

W ubiegłych latach uczestnicy dostali między innymi: krzyżyki, pierścienie, medaliki, chlebki w kształcie Pisma Świętego, a nawet ampułki z winem. W ubiegłym roku każdy wrócił do domu z pięknie wydanym brewiarzem. Tym razem gadżetem jest mały słoik miodu, który ma symbolizować prawdziwą, kobiecą słodycz. Przygotowują go małopolscy i podkarpaccy pszczelarze.

Drugą niespodzianką będzie książka Wandy Półtawskiej, lekarza psychiatry, która w swojej publikacji omawia relacje między mężczyzną a kobietą oraz zagadnienia dotyczące małżeństwa i rodziny. Do książki dołączona zostanie płyta CD z audiobookiem, czyli dźwiękowym nagraniem całego tekstu.

Doktor Wanda Półtawska była bardzo bliską przyjaciółką Jana Pawła II.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

aaaaa (gość)

Już nie mogę sie doczekac wyjazdu na Lednicę!\';];]
jest to niesamowite przeżycie dla młodych ludzi

Do zobaczenia 5 czerwca;))

Swoj (gość)

Jako poganin post-katolik darzący niegdyś JPII- "ostatniego K(a)róla PL" szacunkiem muszę stwierdzić iż zabrakło Mu niechybnie odwagi osobistej. Kojarząc bowiem kolejne "rewelacje" z praktykowanym przez ostatecznie współczesnego nam człowieka świadomym umartwieniem cielesnym- przy jednoczesnej deklarowanej chęci rezygnacji z powierzonych funkcji- można odnieść niezbyt "zdrowe" ogólne wrażenie. Rozumiem, a raczej współczuję chrześcijaństwu jego miłości cierpienia, azaliż fizyczny masochizm w imię cudzych wyimaginowanych grzechów był chyba dotychczas jeno prerogatywą drugiej osoby b.(INRI) ? ? ?. "Prawda" podobno wyzwala ?...(tylko bolszewików, bo nazistów arbait ponoć)... P(i)S...no ale (za "prawdu" powiadam) gdyby Elohim to nasz naród(marud)polski na drugi/prawdziwie wybrany mianował...! ! !. Karol= Król przypominam.