Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Krystyna Poślednia urodziła się 53 lata temu we Wrześni. W 2006 roku, po wyborach samorządowych wybrana została do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z listy PO. W listopadzie tego samego roku została członkiem zarządu województwa. Podlegają jej Departament Edukacji i Nauki, Departament Ochrony Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Departament Środowiska.

W ciągu czterech lat kadencji jej stanowisko budziło bodaj najwięcej kontrowersji – opozycja zarzucała jej nieumiejętne zarządzanie podległymi szpitalami oraz brak kompetencji (zajmująca się między innymi zdrowiem wicemarszałek skończyła Politechnikę Poznańską).

Jako sukcesy kończącej się kadencji, biuro Marszałek Pośledniej wymienia między innymi zakończenia budowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, rozbudowę bloku operacyjnego Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz poprawę stanu leczenia onkologicznego w regionie.

- Efektem działania Samorządu są dwie ogromne inwestycje prowadzone przez WCO – tłumaczy Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik prasowy Marszałka. - Otwarcie drugiego zakładu radioterapii oraz zakładu medycyny nuklearnej.

Te dwie inwestycje kosztowały ponad 81 mln zł. W czasie trwania swojej kadencji marszałek Poślednia nie poradziła sobie jednak z rozwiązaniem niezwykle trudnej sytuacji leczenia dzieci w Poznaniu. Szpital im. Krysiewicza, najważniejsza placówka opieki pediatrycznej w regionie i jeden z najważniejszych szpitali zapewniających opiekę położniczo – ginekologiczną ma swoją siedzibę w zabytkowym budynku w centrum miasta.

Pomysły na wybudowanie nowej lecznicy mają już kilkadziesiąt lat, ale żaden z nich nie został zrealizowany. W ostatnich czterech wydano jednak ogromne kwoty na dostosowywanie istniejących pomieszczeń do potrzeb najmłodszych. Mimo to, wśród osiągnięć urzędującej Marszałek, jej biuro wymienia... plany wybudowania nowoczesnego szpitala usytuowanego obok lecznicy przy ul. Szwajcarskiej.

- W chwili obecnej trwają prace zmierzające do przygotowania podstaw formalnych i finansowych rozpoczęcia inwestycji – informuje rzecznik prasowy Marszałka.

Od 2007 roku województwo borykało się również z brakiem opieki okulistycznej dla dzieci. Sytuacja rozwiązała się zaledwie trzy miesiące temu. Głośnym echem w tym roku odbiła się również sprawa dojazdów do pracy marszałek Pośledniej. Mieszkanka Wrześni codziennie jeździ bowiem służbowym autem do Urzędu Marszałkowskiego i wraca nim do domu.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gracjan (gość)

PO pozbywa się niekompetentnej pani Pośledniej, upychając ją - chyba nieświadomie, w urzędzie gdzie wymagana jest wiedza i kompetencja... Źle to wygląda.
Rządy kolesi chyba nigdy się nie skończą w tym kraju...