Tajemnice przyrody Wielkopolski to konkurs fotograficzny dla mieszkańców Wielkopolski Tajemnice przyrody Wielkopolski to konkurs fotograficzny dla mieszkańców Wielkopolski

Tajemnice przyrody Wielkopolski to konkurs fotograficzny dla mieszkańców Wielkopolski (© Starostwo Powiatowe Kalisz)

„Tajemnice przyrody Wielkopolski”, to nazwa konkursu fotograficznego, który po raz szósty organizuje Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej wraz z Powiatem Kaliskim. Patronat nad konkursem objął Starosta Kaliski.

Tegoroczny konkurs skierowany jest do mieszkańców Wielkopolski, ma charakter otwarty i udział w nim jest bezpłatny.

Fotografie mają ukazać bogactwo przyrodnicze lasów Wielkopolski, a zwłaszcza bogate gatunki zwierząt występujących na jego terenie. Organizatorzy w ramach konkursu chcą stworzyć album będący prawdziwą i barwną opowieścią m.in. o ciekawych gatunkach zwierząt, połączoną z pasją ich poznawania i przygodą poszukiwania. W konkursie można przedstawiać np. rzadkie gatunki żyjące w leśnych kryjówkach.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach:„Tajemnice flory Wielkopolski” „Tajemnice fauny Wielkopolski”. Do zdjęć należy dołączyć opis zawierający: imię i nazwisko autora oraz dokładny opis tego co przedstawia fotografia oraz należy podać datę zrobienia fotografii.

W przedstawionych pracach oceniana będzie kreatywność autora, nowatorstwo i sposób ukazania bogactwa przyrody Wielkopolski. Najlepsze prace znajda się w albumie „Tajemnice przyrody Wielkopolski”. Album poświęcony będzie także pamięci znanego fotografa pochodzącego z Opatówka - Waldemara Rabiegi, który zmarł we wrześniu br.

Płyty ze zdjęciami w sztywnych opakowaniach wraz z oświadczeniami należy nadsyłać na adres organizatora konkursu lub składać osobiście do dnia 28 września 2017 r. (decyduje data wpływu) do godz.15.00 w Starostwie Powiatowym w Kaliszu, plac Św. Józefa 5, 62-800 Kalisz, z dopiskiem: Konkurs Fotograficzny „Tajemnice przyrody Wielkopolski” . Prace w wyżej wymienionym terminie można również wysłać e-mailem na adres: ludzie.dobrej.woli@wp.pl

Szczegóły na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!