Kolejne sukcesy krotoszyńskich Kołłątajowców

Łukasz Cichy
Od lewej: Aleksandra Dutkowiak, Michał Robakowski, Monika Jadczak, Hubert Piętka, Florentyna Rybczyńska oraz Jakub Jankowski. Łukasz Cichy
Klasa I C w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, o profilu humanistycznym, gdzie wychowawcą jest Joanna Olejniczak liczy zaledwie 21 uczniów, jednak uczniowie są bardzo aktywni i osiągają sukcesy na bardzo wysokim poziomie.

Jedną z uczennic jest Monika Jadczak. Wzięła ona udział w biegu Wings for Life World Run i zajęła ona I miejsce w kategorii F16 w Polsce i VII miejsce w kategorii F16 na świecie! Dodatkowo wzięła ona udział w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w strzelaniu, gdzie zajęła I miejsce w kategorii junior i II miejsce w kategorii senior. Dodatkowo zajęła III miejsce w kategorii open w Biegu Tropem Wilczym i I miejsce w Biegu Szlakiem Czarnego Wilka w Krotoszynie w kategorii open. Zajęła ona również I miejsce w kategorii open w biegu „Sulmierzyce na start”. Monika Jadczak ma również spore sukcesy w pływaniu. Zajęła ona VIII miejsce na dystansie 400 metrów w stylu dowolnym oraz V miejsce na dystansie 400 metrów w stylu zmiennym na zawodach w Poznaniu.

Aleksandra Dutkowiak i Florentyna Rybczyńska zdobyły wyróżnienie na prezentację multimedialną o Powstaniu Wielkopolskim organizowaną przez Książnicę Pedagogiczną w Kaliszu, a także III miejsce w konkursie „Marzenia Wielkopolan o Wolnej Polsce. Jak uczcić 100-lecie Niepodległości?”.

Z kolei Hubert Piętka zdobył wyróżnienie w konkursie COR AD COR Film Festival. Film możecie zobaczyć pod TYM LINKIEM

Michał Robakowski zajął III miejsce w powiatowym konkursie „W epoce Wierzbięty”.

Jakub Jankowski i Bartosz Litwin (nieobecny na zdjęciu) zajęli I miejsce w konkursie „Marzenia Wielkopolan o Wolnej Polsce. Jak uczcić 100-lecie Niepodległości?”. Nagrodą był udział w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

Warto również wspomnieć, że w poniedziałek, 14 maja I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie otrzymało certyfikat „Szkoła Młodych Patriotów”.

Trzeba również nadmienić, że od 14 maja ruszyła rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie krotoszyńskim.W elitarnym I Liceum Ogólnokształcącym w Krotoszynie przewidziano na kolejny rok edukacyjny 2018/19 sześć kierunków kształcenia: I A – matematyka, informatyka, fizyka; I B1 – matematyka, biologia, język niemiecki/język angielski; I B2 – matematyka, geografia, język niemiecki/język angielski; IC1 – język polski, geografia, język niemiecki/język angielski; IC2 – język polski, historia, język niemiecki/język angielski oraz ID – biologia, chemia, język niemiecki/język angielski.