Kolejna akcja policji pod kryptonimem "Prędkość" - podsumowana Kolejna akcja policji pod kryptonimem "Prędkość" - podsumowana

Kolejna akcja policji pod kryptonimem "Prędkość" - podsumowana. Policjanci złotowskiej drogówki przeprowadzili 12 maja br. działania pod kryptonimem „Prędkość”. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości.

Kolejna akcja policji pod kryptonimem "Prędkość" - podsumowana

Policyjna akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z kierowcami, którzy łamią fundamentalne zasady prawa o ruchu drogowym. Podczas tego typu działań wykorzystywane są wszystkie możliwe urządzenia techniczne służące do pomiaru prędkości, jakimi dysponują funkcjonariusze. Lokalizacja punktów pomiaru prędkości często ulega zmianie, a miejsca dokonywanych kontroli są wynikiem bieżących analiz stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie działań funkcjonariusze złotowskiej ”drogówki” ujawnili aż 51 przypadków przekroczenia prędkości. 50 kierowców ukaranych zostało grzywną w drodze mandatu karnego. W jednym przypadku szybka jazda kierowcy rozpatrywana będzie przez złotowski sąd.

Na pobłażanie w tym dniu nie mogli liczyć także kierujący, czy pasażerowie nie korzystający z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, bądź nieprawidłowo przewożący dzieci.

Celem działań policjantów na terenie powiatu złotowskiego, było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz świadomości kierujących o zagrożeniach występujących na drodze.

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych w dalszym ciągu jest jazda z nadmierną prędkością. Badania jednoznacznie wskazują, jak ważne jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków, a także przestrzegania limitów prędkości przypisanych do rodzajów dróg. Musimy o tym, pamiętać żeby każda podróż samochodem, kończyła się szczęśliwym powrotem.

KPP Złotów

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!