W poniedziałek 16 kwietnia około godziny piątej rano jadący samochodem dostawczym na drodze z Betkowa do Starych Oborzysk 36-latek nie zauważył stojącej na poboczu ciężarówki i dosłownie wbił się w jej tył. Wypadek wyglądał bardzo groźnie, ale kierowcy nic poważnego się nie stało.

- Zniszczenia mniejszego z samochodów były tak duże, że bez pomocy strażaków nie był w stanie wyjść z wraku. Poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i sprawiono sprzęt hydrauliczny. Po kilku minutach strażacy usunęli drzwi oraz odciągnęli kolumnę kierownicy. W trakcie tych działań na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego. Po usunięciu wszystkich przeszkód blokujących kierowcę poszkodowany w asyście ratowników o własnych siłach opuścił pojazd. Po przebadaniu podjęto decyzję o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala w Kościanie - relacjonuje starszy brygadier Andrzej Ziegler, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie.

W dalszej części akcji Policja przeprowadzała czynności dochodzeniowe, a po ich zakończeniu wrak samochodu załadowano na pojazd pomocy drogowej. W akcji trwającej ponad 2 godziny oprócz strażaków z KP PSP w Kościanie udział wzięli także druhowie z jednostek OSP w Czempiniu i Słoninie.

- Patrząc na zdjęcia z wypadku można wysnuć wniosek, że pomimo pechowego początku tygodnia kierujący samochodem dostawczym i tak miał dużo szczęścia. Aż nie chce się wierzyć, że nie stało mu się nic poważnego. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby ktoś podróżował na fotelu pasażera? Trudno też wyrokować co się stało, że doszło do wypadku. O sile uderzenia może świadczyć fakt, że rozłączenie obu pojazdów wcale nie było łatwe. Ranny kierowca zaledwie chwilę wcześniej rozpoczął podróż - mówi Andrzej Ziegler.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!