Jerzy Janowicz wygrywa w Wimbledonie

Bogusław Kukuć, (opr. dem)
Jerzy Janowicz tenisista MKT Łódź walczy w Wielkim Szlemie na kortach Wimbledonu. W drugiej rundzie Jerzy Janowicz (136. ATP) grał z Łotyszem Robertsem Gulbisem (87. ATP).

Jerzy Janowicz pierwszego seta przegrał 2:6. Ale w drugim szybko przełamał serwis starszego o dwa lata rywala i było 2:0 dla mistrza Polski. Przy prowadzeniu Polaka 3:2 i jego podaniu spotkanie zostało przerwane z powodu deszczu. Po wznowieniu Janowicz wygrał seta 6:4. W trzeciej partii inicjatywę przejął Łotysz i zwyciężył 6:3. Czwarty set rozpoczął się od zwycięskiego gema serwującego Janowicza. Do 6:6 obaj wygrywali swoje podania. W tie breaku łodzianin był wyraźnie lepszy i wygrał go 7-2, wyrównując stan meczu na 2:2 w setach. W decydującym secie nie było przełamania, bo wygrywali swoje podania pewnie. W Wielkim Szlemie w piątym secie nie ma tie breaka. Łodzianin przełamał serwis Łotysza na 8:7. Janowicz z całą bezwzględnością wygrał swoje podanie 9:7 i cały mecz 3:2.

W trzeciej rundzie przeciwnikiem Janowicza będzie rozstawiony z nr 31 Florian Mayer.

Zwycięzca singla w Wimbledonie dostanie 1, 15 mln funtów i 2000 pkt do rankingu ATP (finalista 575 tys funtów i 1200 pkt). Janowicz już zarobił 38 875 funtów i 90 pkt ATP +25 z eliminacji.