Anthony J

Anthony J. D’ Ambrosi i Elizabeth Kubycheck podkreślają, że ujęła ich gościnność z jaką zostali przyjęci, a przede wszystkim pomoc ze strony magistratu (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poznań odnotował kolejny sukces na swoim koncie. Amerykańska firma Ciber z branży IT zdecydowała się uruchomić tutaj oddział. Działa ona w 18 krajach. W Europie ma swoją główną siedzibę w Londynie oraz przedstawicielstwa we wszystkich większych krajach. Poznańskie centrum będzie pierwszym w Europie Wschodniej.

Do klientów Ciber należą m.in. Bank Światowy, T-Mobel czy Thermo Fisher. Jej obroty roczne wynoszą 1,1 mld dolarów. Zatrudnia 8600 osób.
– Świadczymy usługi IT – mówi Anthony J. D’ Ambrosi, dyrektor do spraw operacyjnych Ciber. – Udostępniamy zabezpieczenia komputerowe, zajmujemy się zabezpieczaniem informacji czy ochroną danych osobowych. W tym ostatnim przypadku przepisy obowiązujące w Europie są znacznie surowsze niż w USA.
Poznańskie centrum zostanie uruchomione w pierwszym kwartale przyszłego roku. Będzie ono oferować usługi aplikacyjne SAP, helpdesk (zarządzanie wsparciem technicznym), zajmie się operacjami internetowymi. Na początek przewiduje się zatrudnienie około 80 osób. W kolejnych trzech latach pracę tutaj znajdzie 200 specjalistów.

– Od dwóch dni szukamy miejsca na biuro – twierdzi Elizabeth Kubycheck, zastępca szefa działu marketingu i rozwoju biznesu. – Przejrzeliśmy siedem ofert. W styczniu zdecydujemy, która lokalizacja jest najlepsza. W lutym i marcu przeprowadzimy nabór pracowników. Poszukujemy specjalistów z branży IT, znających wiele języków obcych, komunikatywnych, o wysokim poziomie etyki zawodowej.

Zanim Ciber wybrał nasz kraj, najpierw przeprowadził badania. Wykazały one, że Polska jest najbardziej atrakcyjnym państwem do inwestowania.
– O wyborze Poznania zadecydowały znakomicie wykształcona kadra i koszty – wymienia D’ Ambrosi. – To miasto przyjazne inwestorom i klientom. Ważnym czynnikiem było też wsparcie ze strony prezydenta i jego urzędników.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Karolina (gość)

Siedziba firma będzie określona w styczniu. Nabór ma być w lutym/ marcu. Poszukują specjalistów informatyków, ale wyślę oczywiście moją ofertę...