18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

INWESTYCJE - Amerykańska firma Ciber z branży IT uruchomi w Poznaniu swój oddział

Bogna Kisiel
Anthony J. D’ Ambrosi i Elizabeth Kubycheck podkreślają, że ujęła ich gościnność z jaką zostali przyjęci, a przede wszystkim pomoc ze strony magistratu
Anthony J. D’ Ambrosi i Elizabeth Kubycheck podkreślają, że ujęła ich gościnność z jaką zostali przyjęci, a przede wszystkim pomoc ze strony magistratu Waldemar Wylegalski
Poznań odnotował kolejny sukces na swoim koncie. Amerykańska firma Ciber z branży IT zdecydowała się uruchomić tutaj oddział. Działa ona w 18 krajach. W Europie ma swoją główną siedzibę w Londynie oraz przedstawicielstwa we wszystkich większych krajach. Poznańskie centrum będzie pierwszym w Europie Wschodniej.

Do klientów Ciber należą m.in. Bank Światowy, T-Mobel czy Thermo Fisher. Jej obroty roczne wynoszą 1,1 mld dolarów. Zatrudnia 8600 osób.
– Świadczymy usługi IT – mówi Anthony J. D’ Ambrosi, dyrektor do spraw operacyjnych Ciber. – Udostępniamy zabezpieczenia komputerowe, zajmujemy się zabezpieczaniem informacji czy ochroną danych osobowych. W tym ostatnim przypadku przepisy obowiązujące w Europie są znacznie surowsze niż w USA.
Poznańskie centrum zostanie uruchomione w pierwszym kwartale przyszłego roku. Będzie ono oferować usługi aplikacyjne SAP, helpdesk (zarządzanie wsparciem technicznym), zajmie się operacjami internetowymi. Na początek przewiduje się zatrudnienie około 80 osób. W kolejnych trzech latach pracę tutaj znajdzie 200 specjalistów.

– Od dwóch dni szukamy miejsca na biuro – twierdzi Elizabeth Kubycheck, zastępca szefa działu marketingu i rozwoju biznesu. – Przejrzeliśmy siedem ofert. W styczniu zdecydujemy, która lokalizacja jest najlepsza. W lutym i marcu przeprowadzimy nabór pracowników. Poszukujemy specjalistów z branży IT, znających wiele języków obcych, komunikatywnych, o wysokim poziomie etyki zawodowej.

Zanim Ciber wybrał nasz kraj, najpierw przeprowadził badania. Wykazały one, że Polska jest najbardziej atrakcyjnym państwem do inwestowania.
– O wyborze Poznania zadecydowały znakomicie wykształcona kadra i koszty – wymienia D’ Ambrosi. – To miasto przyjazne inwestorom i klientom. Ważnym czynnikiem było też wsparcie ze strony prezydenta i jego urzędników.

O oddział tej firmy zabiegały również Katowice i Warszawa.
– Widocznie nasza oferta była korzystniejsza pod względem ekonomicznym, atrakcyjności miasta – nie ukrywa zadowolenia prezydent Ryszard Grobelny. – O inwestorów trzeba zabiegać, pomagać im. Mamy biuro, które tym się zajmuje. I chyba robi to dobrze, skoro są efekty. Ciber to dla Poznania nowe miejsca bardzo dobrze płatnej pracy.

Zdaniem Sebastiana Bedekiera, dyrektora biura obsługi inwestorów i promocji inwestycji Urzędu Miasta Poznania, magnesem, który przyciąga inwestorów do Poznania jest dostępność wszechstronnie wykształconych pracowników znających języki obce.

– Naszym skarbem są dobrzy, utalentowani studenci i uczelnie, które ich kształcą – uważa Bedekier.
Kubycheck potwierdza, że to m.in. liczba renomowanych szkół wyższych jest jednym z atutów Poznania.
– Chcemy współpracować z uniwersytetami – deklaruje Kubycheck. – Zależy nam też na dobrych relacjach z poznaniakami.
Przedstawiciele Ciber podkreślają, że w Poznaniu jest dobry klimat do inwestowania, mogą liczyć na pomoc ze strony miasta.
– Zostaliśmy bardzo gościnnie i przyjaźnie przyjęci. Czuliśmy się jak część zespołu. Istnieje wiele podobieństw między Poznaniem a Bostonem – zauważa Kubycheck i dodaje, że najbardziej im smakowały nasze pierogi.

Wybrali nas

W tym roku kilka międzynarodowych firm uruchomiło w Poznaniu swoje oddziały.
Firma Roche Polska otworzyła Centrum Usług Informatycznych. Swój oddział ma Mentor Graphics, który jest światowym liderem w produkcji oprogramowania elektronicznego. Od lutego działa centrum badawczo-rozwojowe koncernu Unilever. Poznań pozyskał również Open Text, największego na świecie niezależnego dostawcę rozwiązań do zarządzania zasobami informacyjnymi przedsiębiorstw. Telecordia utworzyła w Poznaniu swoje centrum naukowe. Ponadto funkcjonują centra finansowo-księgowe m.in. firm Carlsberg, MAN, Duni, Centrum Innowacji Microsoft, oddział Franklin Templeton Investments (zarządza funduszami) czy centrum badawcze Grace Performance Chemicals.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto