II liga futsalu: KS BestDrive Futsal Piła na inaugurację rozgrywek zremisował w Gostyniu

Wiesław Szmagaj
Facebook Futsal Gostyń
Drużyna KS BestDrive Mrotek Piła rozpoczęła swój szósty ligowy sezon. Na inaugurację drugoligowych rozgrywek nasz zespół pojechał do Gostynia, gdzie po remisie 2:2 z miejscowym Berg Solutions KS Futsal wywalczył pierwszy punkt.

Do tej pory pilskiej drużynie nie udało się wywalczyć zwycięstwa na inaugurację ligowych rozgrywek. Pilanie byli dwukrotnie blisko tego osiągnięcia, ale ich mecze kończyły się remisem. Po cichu liczono, że ta niekorzystna passa zostanie przerwana w Gostyniu...

Gospodarze, debiutujący w lidze, są zespołem poukładanym i spragnionym pierwszych sukcesów. Wiadomo więc było, że spotkanie nie będzie łatwe. Na trybunach hali w Gostyniu pojawił się komplet widzów dopingujących miejscowych zawodników.

Pilanie przystąpili do tego spotkania bez dwóch swoich podstawowych piłkarzy. Z powodu kontuzji w składzie zabrakło Jakuba Skwarka oraz Zbigniewa Barańczyka. Ich absencja spowodowała osłabienie, choć nasza drużyna dysponuje wieloma graczami na dobrym poziomie.

Mecz w pierwszych minutach miał wyrównany charakter. Żaden z zespołów długo nie potrafił umieścić piłki w siatce. Uczynili to dopiero w 16. minucie gospodarze, którzy po celnym trafieniu Michała Dudki prowadzili 1:0. Chwilę później było już 2:0 dla drużyny z Gostynia, a na listę strzelców wpisał się Robert Przewoźny. Na trybunach zapanowała wielka radość.

Pilanie jednak się nie poddawali. Tuż przed przerwą przewagę miejscowych zmniejszył Michał Waszak. Do szatni drużyny schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 2:1. Ten wynik długo utrzymywał się w drugiej połowie spotkania. Nasza drużyna dążyła do wyrównania i to się jej udało. W 35. minucie celne trafienie Michała Wolana doprowadziło do stanu 2:2, który utrzymał się do końca meczu.

Berg Solutions Futsal Gostyń - KS Bestdrive Futsal lPiła 2:2 (2:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Michał Dudka (16’) i Robert Przewoźny (17’). Dla pilan: Marcin Waszak (19’) oraz Michał Wolan (35’).

Pozostałe wyniki 1. kolejki II ligi futsalu: Piast Poniec - M40.pl Poznań 1:4, Red Dragons II Pniewy - KKF Konin 4:4.