Hwarang Września: Sukcesy na mistrzostwach młodzików [ZDJĘCIA]

Ewa Konarzewska-Michalak
Hwarang Września: Sukcesy na mistrzostwach młodzików.
Hwarang Września: Sukcesy na mistrzostwach młodzików. fot. Klub Hwarang Września
Hwarang Września - młodzicy z wrzesińskiego klubu odnieśli sukcesy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Klub ma kolejny powód do dumy - Krystian Haremza będzie reprezentował Polskę na zawodach w Serbii.

Hwarang Września - Mistrzostwa, które odbyły się 2-3 października w Bornym Sulinowie przyciągnęły 200 zawodników w kategorii młodzik z rocznika 2004 i 2005.

Najbardziej znaczące laury wywalczył Patryk Adamczewski - zdobył pierwsze miejsce w konkurencjach sprawnościowych i piąte w konkurencji kyorugi (walki sportowej). Kacper Rogoziński zdobył trzecie miejsce w kyorugi i szóste miejsce w poomsae (układy formalne). Wiktoria Rogozińska zajęła wysokie czwarte miejsce w poomsae i piąte w kyorugi. Jan Teodorczak zakończył zawody na siódmym miejscu w konkurencjach sprawnościowych i kyorugi. Jakub Dudek był siódmy w kyorugi i ósmy w poomsae.

Hwarang Września: Sukcesy na mistrzostwach młodzików

Zawodnicy UKS Hwarang Września zdobyli na zawodach łącznie osiem punktów systemu sportu młodzieżowego.

To nie koniec dobrych wiadomości. Zawodnik Hwaranga, Krystian Haremza został powołany przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego w skład Reprezentacji Polski na zawody Międzynarodowe Serbia Open, które odbędą się w Belgradzie w dniach 9-11 października.

- Po Mistrzostwach Europy Kadetów na których Krystian zajął piąte miejsce jest to kolejny start w składzie reprezentacji naszego zawodnika - wyjaśnia Tomasz Hazemza z Klubu Hwarang. - W Turnieju G1 w Belgradzie wystąpią czołowi zawodnicy Taekwondo Olimpijskiego z całego świata. Nasz zawodnik będzie walczył w kategorii kadetów do 61 kilogramów. Zapraszamy do kibicowania Krystianowi.