18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wycieczki, olimpiada, konkurs, przedstawienie - tak się bawi przedszkole Słoneczne!

PS
Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie
Przedszkolaki ze Słonecznego nigdy się nie nudzą! Po długiej i mroźnej zimie maluchy nadrabiają zaległości. Bawią się, zwiedzają, świętują, sadzą kwiaty, chodzą na spektakle - dla najmłodszych maj był miesiącem pełnym wrażeń.

9 maja 2013 r. na podbój szlaku piastowskiego wyruszyły klasy IVb i IVc z ZSP Nr 2 Pleszew. Trasa tak jak poprzednio prowadziła Przez Katedrę w Gnieźnie, Biskupin, Ostrów Lednicki i Dziekanowice.


Wielkopolski Park Etnograficzny – wśród starych chat

Najpiękniej jest tu latem, gdy zza płotów wyglądają kolorowe malwy, w ogrodach unosi się zapach dojrzewających owoców, na polach szumi zboże, a wokół rozbuchana zieleń. Aż chce się wtedy wędrować od chaty do chaty, przekraczać ich progi, by zobaczyć jak żyli nasi przodkowie. A oglądać jest tu doprawdy co, zwłaszcza, że wszystkie obiekty (poza replikami barokowego dworu ze Studzieńca koło Rogoźna i XVIII-wiecznych oficyn z łomnicy koło Zbąszynia) są oryginalne. Do skansenu przeniesione zostały z różnych stron Wielkopolski. W zabudowie przeważają obiekty drewniane wzniesione w konstrukcji zrębowej i szkieletowej.
Wielkopolski Park Etnograficzny, choć tworzony od 1975 roku, wciąż nie jest ukończony. Najnowszym pozyskanym dlań obiektem jest kościół z Wartkowic. Skansen odtwarza układ typowej XIX-wiecznej wsi wielkopolskiej, (choć są tu także obiekty starsze i młodsze) z jej kształtem i wszystkimi charakterystycznymi elementami – płotami, studniami, kapliczkami i figurami przydrożnymi, ogrodami i polami uprawnymi. Jest nawet kaplica i cmentarz z krzyżami, nagrobkami oraz dwoma grobami odnalezionymi w tym miejscu przez archeologów: popielnicowym z pochówkiem ciałopalnym kultury pomorskiej oraz szkieletowym z okresu wczesnego chrześcijaństwa. Fakt zaś, iż wnętrza zarówno dworu, jak i wszystkich chat są całkowicie wyposażone sprawia wrażenie, że jesteśmy w prawdziwej, zamieszkanej wsi.

Święto Niezapominajki w przedszkolu

Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzony jest co roku 15 maja. Święto to ma przypominać o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. W tym dniu dzieci z Przedszkola nr 3 „Słoneczne” z grupy Słoneczniki przygotowały inscenizacje dla kolegów i koleżanek z przedszkola oraz zaproszonych gości. Przedszkole odwiedziły dzieci z klasy II SP nr 2 z panią Marzeną, dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola im. Misia Uszatka z panią Patrycją, a także rodzice dzieci z grupy „Słoneczniki”
Krasnal, wiewiórka, szarak i niezapominajki pomogły zielonemu stworkowi przywrócić pamięć, a także przekazały cenne przesłanie , że o przyrodę trzeba dbać aby piękny był nasz świat.
Z tej tez okazji po występie dzieci udały się na plac przedszkolny aby zasadzić pelargonie. Posadzone kwiatki będą zdobiły nasze przedszkole. Imprezę przygotowała Anna Pietrzak


Przedszkolna wycieczka do Teatru

17 maja 2013 roku dzieci z grup: „Fiołki”, „Konwalijki” i „Słoneczniki” z Przedszkola nr 3 „Słoneczne” udały się na wycieczkę do Kalisza, do Centrum Kultury i Sztuki , aby obejrzeć baśń symfoniczną „Piotruś i wilk” do muzyki Sergiusza Prokofiewa przygotowaną przez Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze.

Spektakl ten umożliwił poznanie najmłodszym widzom techniki „czarnego teatru”. Ubrani na czarno aktorzy byli niewidzialni – dopiero odpowiednie ustawienie świateł ukazało lalki i inne przedmioty, które animowane zostały przez artystów. Ponadto baśń ta przybliżyła przedszkolakom różne instrumenty oraz piękno muzyki klasycznej.
Dzieci z dużym zaciekawieniem obejrzały spektakl i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Olimpiada sportowa
21 maja 2013 roku w Przedszkolu nr 3 „Słoneczne” dzieciom dopisała pogoda i po raz VIII na placu przedszkolnym odbyła się sportowa olimpiada. Przedszkolaki przybyły w strojach sportowych ze swoimi herbami z przygotowanymi „bojowymi okrzykami”. Po przywitaniu zawodników, zapaleniu olimpijskiego znicza, odśpiewaniu hymnu i krótkiej rozgrzewce rozpoczęły się sportowe konkurencje. Było więc celowanie do bramki, skakanie po piankowych krążkach, przechodzenie przez tunel, zbieranie piłek do taczki, ślizganie się po ławeczce, celowanie kółkiem na „krzyżak, przechodzenie przez hula-hop. Dzieci świetnie się bawiły. Takie zajęcia przynoszą im wiele satysfakcji i radości, nam nauczycielom również widząc jak dzieci angażują się w poszczególne konkurencje, wyzwalając swoje czasem bardzo ukryte emocje.
Aby dla małego sportowca olimpiada pozostała miłym wspomnieniem każdy z nich otrzymał pamiątkowy złoty medal oraz soczek dla ugaszenia pragnienia po owocnej rywalizacji.


Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!
Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25,
od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto