Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

KKS Kalisz uległ Górnikowi Konin 0:1. ZDJĘCIA

AND
KKS Kalisz - Górnik Konin
KKS Kalisz - Górnik Konin Andrzej Kurzyński (c)
KKS Kalisz uległ Górnikowi Konin 0:1 (0:0) w meczu 22. kolejki IV ligi. Kaliszanie wyjątkowo podejmowali wicelidera tabeli na stadionie przy ulicy Łódzkiej. Rywalizacja toczyła się nie tylko na murawie, ale i na trybunach.

Derbowy mecz między KKS Kalisz a Górnikiem Konin nie był porywającym widowiskiem. Kaliszanie najlepszą okazję na zdobycia gola mieli w 10 minucie, ale stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Daniel Armatys. W odpowiedzi chwilę później to goście mogli objąć prowadzenie. W doskonałej sytuacji znalazł się Damian Tylak, który wyszedł sam na sam z Jackiem Kuświkiem, bramkarzem KKS-u, ale nie zdołał go pokonać.

Losy derbowego spotkania, pierwszego od dwunastu lat w Kaliszu, rozstrzygnęły się w drugiej połowie. W 60 minucie Łukasz Grabowski faulował gracza rywali w polu karnym. Za to zagranie zawodnik KKS-u dostał czerwoną kartkę a sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł kapitan Górnika, Bartosz Modelski, który pewnym strzałem zdobył bramkę na wagę trzech punktów. KKS Kalisz uległ więc Górnikowi 0:1.

Mecz KKS-u z Górnikiem odbywał się przy sztucznym oświetleniu jako impreza masowa podwyższonego ryzyka. Kibice obu drużyn nie darzą się sympatią. Gorąca atmosfera panowała więc na trybunach. Fani obu zespołów przygotowali efektowne oprawy. Porządku pilnowało ponad 200 policjantów z Kalisza, Konina i Poznania.

KKS Kalisz - Górnik Konin 0:1 (0:0)

Bramka: Bartosz Modelski

KKS Kalisz: Jacek Kuświk, Grzegorz Kuś (46 min. Igor Witczak), Igor Janicki, Łukasz Grabowski, Bartłomiej Jóźwiak (74 min. Fabian Baraniak), Błażej Ciesielski, Michał Laluk (59 min. Konrad Chojnacki), Marcin Lis, Maciej Sowiński (79 min. Patryk Tomaszewski), Daniel Armatys, Jacek Gajewski.

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski, Bartosz Maślak, Mateusz Majewski, Dawid Śnieg, Marcin Stryganek (77 min. Tymoteusz Urbański), Damian Tylak, Bartosz Modelski, Sebastian Antas, Adrian Majewski, Maciej Adamczewski (90 min. Krzysztof Słowiński), Paweł Błaszczak.