18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpieczne dzielnice. W Kaliszu rusza pilotażowy program

Andrzej Kurzyński
W Kaliszu dyskutowano o pomocy ofiarom przestępstw
W Kaliszu dyskutowano o pomocy ofiarom przestępstw Andrzej Kurzyński (c)
W Kaliszu oficjalnie zainaugurowano w ;poniedziałek pilotażowy program “Bezpieczne dzielnice”, którego inicjatorem jest kaliskie stowarzyszenie “Sieć Bezpieczeństwa”. Obejmie on dwa największe osiedla.

Szczegóły programu "Bezpieczne dzielnice" zostały zaprezentowane podczas spotkania z udziałem komendanta głównego policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego. Program będzie realizowany przez rok. Swoim zasięgiem obejmie dwa kaliskie osiedla: Dobrzec oraz Widok, w sumie około 25 tysięcy mieszkańców.

- Osiedla, które zostały objęte programem to największe sypialnie Kalisza. Nie ukrywamy, że tam najczęściej gromadzą się młodzi ludzie na klatkach, między blokami. Dochodzi do zakłócania ciszy, spokoju. Notujemy też tam dużo drobniejszych przestępstw typu włamania do piwnic, do samochodów czy uszkodzenie mienia. Stąd wybraliśmy ten rejon, by tam precyzyjnie działać - mówi mł. insp. Mirosław Ścisły, komendant miejski policji w Kaliszu.

Bezpieczne dzielnice. W Kaliszu rusza pilotażowy program

Celem programu “Bezpieczne dzielnice” jest przede wszystkim ograniczenie przestępczości, zwłaszcza włamań i kradzieży. Ważną rolę dogrywać będą dzielnicowi, ale jak zastrzegają inicjatorzy, ni chodzi o obciążanie ich dodatkowymi obowiązkami.

– Program został stworzony po to, aby przy istniejących siłach i środkach policji zwiększyć efektywność jej działania – mówi dr Mirosław Bryła, jeden z pomysłodawców programu. – Chodzi nam o zintegrowanie działań na styku policja a społeczeństwo.

Dlatego w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa zostaną zaangażowane samorządy osiedlowe, administracje osiedli, dyrekcje szkół, czy księży z poszczególnych parafii.
Do kaliszan trafia m.in. ankiety, w których będą mogli określić, czy czują się bezpieczni, czy znają i jak oceniają pracę dzielnicowego oraz jakie dręczą ich problemy na osiedlu. W oparciu o odpowiedzi podejmowane będą dalsze działania.

- Z dużą uwagą przyglądamy się programom uspołeczniającym działania policji. Jest to jeden z naszych priorytetów. Bardzo życzliwie będziemy się przyglądać programowi. Być może będzie to program, który da się adaptować w innych częściach kraju - mówi nadinsp. Marek Działoszyński, szef polskiej policji.

Jednym z elementów programu ma być także pomoc ofiarom przestępstw. Właśnie temu zagadnieniu została poświęcona publiczna debata zorganizowana wczoraj przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu z udziałem komendanta głównego, komendanta wojewódzkiego policji oraz szeregu instytucji. Spotkanie odbyło się w auli kaliskiego wydziału UAM.

- Pierwszy raz taką debatę społeczną organizujemy w Kaliszu, to najlepszy dowód, że te relacje Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu ze społeczeństwem są już na tyle dobre i efektywne, że takie spotkanie odbywa się właśnie tutaj - podkreśla Marek Działoszyński, który przy okazji pobytu w Kaliszu wręczył także nagrody najlepszym kaliskim funkcjonariuszom.

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto