Dieter Bohlen i Thomas Anders, czyli najsłynniejsi niemieccy wykonawcy tanecznej muzyki pop wszech czasów

Dieter Bohlen i Thomas Anders, czyli najsłynniejsi niemieccy wykonawcy tanecznej muzyki pop wszech czasów. Zobaczymy ich 3 maja we Wrześni (© BMG)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nieszczęściem majowego długiego weekendu jest w tym roku fakt, że niemal w całości wypada on... w weekend. Nie zniechęciło to jednak organizatorów imprez. Mieliśmy zatem z czego wybierać - 10 najciekawszych imprez majówkowych w Wielkopolsce polecają Marcin Kostaszuk i Jacek Sobczyński

Kryterium było proste: impreza musi być darmowa, a o jej wartości decyduje ranga zaproszonych gwiazd, ewentualnie pomysłowość organizatorów (to przypadek poznańskiej gry miejskiej). Jak widać wielkość miasta nie była decydująca - skład wykonawców majówkowego festiwalu we Wrześni robi wielkie wrażenie.

1. Wrzesiński Weekend Muzyczny
Bezapelacyjne pierwsze miejsce, choć nie tylko ze względu na widoczną obok największą gwiazdę imprezy, która na wrzesińskim rynku wystąpi 3 maja. Historia obeszła się z Modern Talking wyjątkowo łaskawie: choć większość ich przebojów pochodzi z lat 1984-1988, kolejne pokolenia bawią się przy nich do upadłego. Nie jest to jednak koniec atrakcji: dziś we Wrześni zaśpiewa Maryla Rodowicz, jutro Kult (1 maja), a 2 maja Raz, Dwa, Trzy.

Września, Rynek, 30 kwietnia, 1, 2, 3 maja, godzina 20.30, wstęp wolny

2. Majowa Burza Kulturalna
Na razie prognozy na 3 maja deszczu w Poznaniu nie przewidują, toteż nazwa imprezy nie powinna być feralna. Tym bardziej że hasłem kulturalnej burzy Poznań promuje swą kandydaturę do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Podczas majówki w parku Wilsona poznaniacy będą mogli wesprzeć starania miasta o ten tytuł.

Impreza wystartuje o godzinie 14, a jej kulturalną ofertę przygotują kontrabasista i komiczny konferansjer Tomek Grdeń, najsłynniejszy krajowy zespół dziecięcy Arka Noego oraz muzyczny wizjoner Wojtek Grabek, wokalistka Daga Gregorowicz i Chór Uniwersytecki, którzy wystąpią ze wspólnym koncertem o godzinie 17.30 w muszli koncertowej poznańskiego parku. Ponadto dla uczestników imprezy przygotowano inne rozrywki: warsztaty plastyczne, naukę chodzenia na szczudłach i żonglowania talerzami, warsztaty bębniarskie i jogi.

Poznań, park Wilsona, 3 maja, godzina 14, wstęp wolny

3. Karnawał wenecki na Świętej Górze
W programie Eko Festynu znajdziemy występ najmłodszego i najlepszego perkusisty świata Igora Faleckiego (8 lat) z zespołem, gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, rzeźbienie piłą motorową figury poety Kaspra Miaskowskiego, Teatr Kulinarny Krzysztofa Górskiego "Zupa tysiąca smaków dożów weneckich".

O godzinie 20 rozpocznie się koncert "Wenecka muzyczna noc na Świętej Górze", w programie którego usłyszmy najsłynniejsze włoskie arie operowe. Wykonawcami będą Kwartet Smyczkowy Teatru Muzycznego Capitol z Wrocławia oraz soliści: Marzena Michalska - sopran, Tomasz Krzysica - tenor, Maciej Straburzyński - bas-baryton, Krzysztof Pełech - gitara, Wiktor Kuzniecow junior - skrzypce. Wystąpi także Grupa Akrobatyczno-Baletowa "Gwiazda".

Gostyń, Święta Góra, 1 maja, godzina 13, wstęp wolny

4. Majówka na Wyspie w Pile
Koncerty K.A.S.Y. (1 maja, godzina 19) i zespołu The Liverpool (2 maja, godzina 19) uświetnią trzydniową majówkę na pilskiej Wyspie. Program jest jednak bogaty w konkursy i różne atrakcje dla dzieci, a także występy wykonawców amatorskich.

Piła, Wyspa, 1, 2, 3 maja, godzina 11-23, wstęp wolny

5. Gra miejska "Śladami swingu"
Na spacer tropem Komedy, Miliana i Ptaszyna zapraszają miłośnicy jazzu lat 50. Pragną oni przenieść uczestników w czasy świetności poznańskiego jazzu. Trasa gry poprowadzi śladami dawnych klubów jazzowych. Gra organizowana przez poznańskich harcerzy i muzyków seniorów odbędzie się 1 maja. Informacje i zapisy: www.sladamiswingu.blogspot. com.

Poznań, 1 maja, godzina 12, iplayswing@gmail.com

strona: 1 z 2 następna strona »

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Patryk.Września (gość)

RZEŻUCH i EIC byłem na koncercie Modern Talking we Wrześni i to są oni. Mam nawet ich autograf ;)
Pozdrq dla mojego miastka Wrześnii :*

ric (gość)

Te rzeżuch,aleś ty bezmyślny jest,Modern Talking nie istnieje już dawno i na pewno na wioche nie przyjechałby nigdy a poza tym Dieter Bohlen wczoraj pakował walizy i na Majorce już dawno jest,więc jakie Modern Talking ci tam przyjedzie:-).P.S.Pozdrowienia z Niemiec.