Na Rynku Jeżyckim prawdziwą furorę robią cygańskie patelnie hand made! Handluje nimi pan Zygmunt, poznański Rom. Takie cacko, niezbędne w każdej kuchni można nabyć już za 35 zł!

Obok warzyw, owoców i jajek stoi niepozorne, „mobilne” stoisko pana Zygmunta. Na rozkładanym stoliku leżą patelnie. Pod nimi reklama, wykonana ze skrawka kartonu z przyciągającym oko napisem „Patelnie Cygańskie”. Doskonały efekt marketingowy został osiągnięty – wielu młodych ludzi z zaciekawieniem przygląda się Zygmuntowi i jego romskiemu koledze.

Zobacz też: Rynek Jeżycki w Poznaniu

- Może cygańską patelnię? – zagaduje przechodzących poznaniaków wspólnik Zygmunta. – Kosztuje tylko 35 zł – dodaje.

Czym różni się romski kuchenny niezbędnik, od tych, które możemy kupić w każdym hipermarkecie? – Cygańska patelnia jest lepsza niż jakaś tam dziadowska teflonowa. Jest trwała i nie rdzewieje – zachwala swój produkt Rom.
Ponoć jest wykonana ręcznie, a proces wytworzenia jednej sztuki zajmuje panu Zygmuntowi 3 godziny.

– To niebezpieczna praca i nikt się na niej nie zna. Takie umiejętności są u nas przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ale nie mogę zdradzić z czego patelnia jest wykonana, to nasza cygańska tajemnica – tłumaczy handlarz.

W piątek Rom na rynku jeżyckim sprzedał 20 sztuk. Ostatnia zeszła po promocyjnej cenie – 28 zł. Pan Zygmunt zapowiada, że na Jeżycach pojawi się w przyszłym tygodniu. – Choć mieszkam w Poznaniu, jeżdżę po targowiskach w całej Wielkopolsce. Bywam też w Bydgoszczy – kończy Rom.

Chcielibyście sprawić sobie takie cacko?


Twórz Nasze Miasto razem z nami. Pisz na poznan@naszemiasto.pl lub zostaw nam wiadomość na facebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

tomtk (gość)

ciekawe jak patelnia za 35zł robiona w 3h i sprzedawana przez dwie osoby ma sie panu zygmuntowi oplacac? Na allegro sa po 18 zł hahahaha

tron (gość)

Cygan....... 20 przebitki. http://allegro.pl/patelnia-stalowa-cyganska-28cm-raczka-metalowa-i3010872396.html

chemik (gość)

owa tajemnica produkcii, a może skład, już wyjaśniam : 10% Fe, 15% Pb, 15% NI, 15% Cd, 15% Cr, 25% As, 5% Mg3 (Si2O5)(OH)8, polecam !!!!