Burza mózgów

Od czternastu lat w Polsce, dzieci i młodzież mogą przeżywać najwspanialszą przygodę edukacyjną w swoim życiu, dzięki „Odessey of the Mind”.
Otwarcie konkursu Odysei Umysłu w USA w 2005r
 Jędrzej Suska

Od czternastu lat w Polsce, dzieci i młodzież mogą
przeżywać najwspanialszą przygodę edukacyjną
w swoim życiu, dzięki „Odessey of the Mind”.

Program realizowany jest poprzez działania twórcze w małych 5-7 osobowych grupach, w których dzieci i młodzież uczą się kreatywności pod opieką trenera. Pracują nad jednym wybranym problemem, który jest rozwiązywany na całym świecie. Swoje projekty prezentują na ogólnopolskim finale w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Odyseja Umysłu ma formę konkursu. Co roku bierze w niej udział ponad 500 dzieci i młodzieży. Zwycięzcy finałów krajowych mogą reprezentować Polskę na Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych. Na 14. Ogólnopolskim Konkursie Odysei Umysłu w Gdyni, drużyny z Wielkopolski zdobyły cztery tytuły Mistrzów Polski. Pierwsze miejsce w Problemie „Kumasz bazę?” zdobyła grupa licealistów z Poznania. „Kumasz bazę” polega na tym, że drużyna musi zaprezentować oryginalne przedstawienie, które opowie jedną historię trzykrotnie, za każdym razem przy użyciu innej metody komunikacji. Jedna z metod ma być prymitywna, jedna zaawansowana, a jedna futurystyczna, wymyślona przez grupę. W przedstawieniu bardzo ważna jest również scenografia, którą zrobią uczestnicy. Anna Choczaj, Marta Kabsch, Jędrzej Skrzypczak, Jędrzej Suska, Joanna Suska, Małgorzata Szychta oraz Zofia Żmójdzin kilka miesięcy przygotowywali się do konkursu. Opiekowała się nimi trener Anna Gębka-Suska. Zajęcie tak wysokiego miejsca pozwoliło im wziąć udział finałach w USA. Niestety, sami muszą zebrać część pieniędzy na wyjazd. Drużyna pilnie poszukuje sponsorów, którzy pomogą im zrealizować marzenia. - Odyseja jest przepięknym przedsięwzięciem - powiedziała Zofia Żmójdzin. - Pozwala rozwijać wyobraźnię, kreatywność i pozytywnie naładować uczestników. Jest to jedna z budujących form spędzania wolnego czasu. Dlatego bardzo chcielibyśmy pojechać do Stanów i dokończyć to co zaczęliśmy tutaj, w kraju.

Zainteresowani, którzy chcieliby pomóc drużynie w realizacji marzeń i wesprzeć ich chociaż symboliczną „złotówką” proszeni są o kontakt z Martą Kabsch, pod numerem telefonu: 0691 824 493.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.