W poniedziałek, 7 sierpnia, sporo przed czasem, ekipa budowlana z firmy PUB BRUKPOL SC ze Strzelec Wielkich weszła na plac budowy chodnika przy ul. Baszkowskiej w Kobylinie, która jest częścią drogi powiatowej Kobylin–Zduny przez Baszków. – Firma ma trochę luzu w pracach budowlanych, więc pojawiła się u nas wcześniej, niż się spodziewaliśmy. Ja się cieszę z takiego obrotu sprawy, bo to oznacza, że prawdopodobnie prace przy budowie chodnika po obu stronach ulicy Baszkowskiej zakończą się przed planowanym terminem – skomentował początek prac kierownik Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Jelinowski.

Budowa dwustronnego chodnika jest wspólnym przedsięwzięciem Powiatu Krotoszyńskiego i Gminy Kobylin, które partycypują w kosztach budowy (572 tys. 446 zł) pół na pół. Termin zakończenia prac w warunkach przetargu określono na 16 października.
Jak już wspomnieliśmy, prace przy budowie chodnika rozpoczęły się w poniedziałek, 7 sierpnia, i w pierwszym etapie obejmują przygotowanie liczącego 1275 metrów pobocza do ułożenia krawężników i wyrównania asfaltowych poboczy. – Przez pierwsze dwa dni zdjęliśmy warstwę darniny z pobocza oraz wykonaliśmy płytkie korytowanie. Skuliśmy też i wyrównaliśmy asfaltowe krawędzie jezdni, tak by przygotować teren pod ułożenie po prawej stronie jezdni krawężników, a potem kostki brukowej czerwonej Chodnik będzie się ciągnął od posesji nr 31 aż do przyczółka mostu na rzece Rdęca. Będzie on miał szerokość półtorej metra po prawej stronie i 1,25 metra po stronie lewej. Wybudowana też zostanie kanalizacja deszczowa oraz zjazdy do posesji – powiedział nam kierownik budowy z firmy PUB BRUKPOL SC.
Warto podkreślić , że budowa chodnika przy ul. Baszkowskiej była forsowana przez Klub Radnych “Dziewiątka”.

+++Drogi

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!