Podczas posiedzenia komisji rady miejskiej gminy wspomniano o problemach z czystą wodą w kranach. A radny Bartłomiej Rogala żartował, że widać, że w gminie jest brudna woda, bo żaden z radnych nie ma białej koszuli.

Podczas posiedzenia komisji rady miejskiej gminy Dobrzyca przedstawiono również sprawozdanie z działalności Zakładu Komunalnego w gminie Dobrzyca z 2016 r.. To wywołało lawine pytań związku z chęcią gminy przekształcenia zakładu w gminną spółkę komunalną.

Jednak to nie jedyne pytania, które padły w związku z dobrzycką "komunalką". Radny Bartłomiej Rogala żartobliwie mówił, że żaden z radnych nie przyszedł na posiedzenie w białej koszuli, bo woda w kranach jest brązowa!
Sytuację wyjaśniała Agnieszka Wachońska, kierownik Zakładu Komunalnego oraz Jarosław Pietrzak, burmistrz gminy Dobrzyca.

Brudna woda w kranach to wynik większego zużycia wody, mówili. - Woda ze stacji w Dobrzycy wypływa czysta - mówiła kierownik Wachońska. Wraz z burmistrzem wyjaśniała, że to przy większym zużyciu wody - odkręceniu hydrantu na maks - wzrasta ciśnienie, a więc i prędkość wody w sieci. A to powoduje, że po drodze może coś się z sieci zerwać np. żelazo.
- Gdy tylko trafiają do nas zgłoszenia o brudnej wodzie, wysyłamy pracowników na miejsce, by rozwiązali problem - mówiła. Dodała, że w tym przypadku wystarczy przepłukać sieć. Wyjaśniała też, że cała sieć była płukana przed świętami.


Gmina planuje zakup nowego klarownika, to ma rozwiązać problem.


To jeden z tematów poruszonych na posiedzeniu komisji. Rozmawiano również o rozwiązaniu problemu bezrobocia w gminie, pożyczce gminy i reformie edukacji.

Więcej przeczytacie w "Gazecie Pleszewskiej".

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!