Po drodze Po drodze

Całe życie w dresach (© A.Różańska)

„Po drodze” to kulturalno-edukacyjny projekt Fundacji Barak Kultury, który składa się z warsztatów i spektakli. Barak Kultury chce zwrócić uwagę na potencjał kulturowy ukryty poza większymi aglomeracjami miejskimi, wśród mieszkańców mniejszych miast i miasteczek Wielkopolski.

Projekt ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji kulturalnych uczestników oraz pogłębienie ich umiejętności świadomego odbioru kultury i sztuki.

W tym roku w ramach „Po drodze” zrealizowane zostały warsztaty plastyczno-teatralne „Lalki teatralne” dla uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie i w Szkoły Podstawowej nr 6 w Koninie. Mieszkańcy Kłecka, Rawicza i Konina zobaczyć będą mogli spektakl „Całe życie w dresach” Teatru Ba-Q.

Spektakl Teatru Ba-Q „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką niepełnosprawnego dziecka. Na scenie zobaczymy Justynę Tomczak-Boczko, która opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

Projekt Po drodze - PROGRAM
„Całe życie w dresach”:
24 maja godz. 19.00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku
ul. Gnieźnieńska 8
 
25 maja godz. 19.00
Młodzieżowy Dom Kultury w  Koninie
Ul. Przemysłowa 3D
 
26 maja godz. 19.00
Dom Kultury w Rawiczu
ul. Targowa 1
 
Projekt „Po drodze” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!