15 15

15.04.2018 krakow, uniwersytet rolniczy, wydzial lesny, spotkanie z premierem mateuszem morawieckim, nz mateusz morawiecki - premier, fot. andrzej banas / polska press (© Andrzej Banas / Polska Press)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

300 złotych na dziecko na wyprawkę dla ucznia - to propozycja zapowiedziana przez premiera Mateusza Morawieckiego na konwencji PiS oraz Zjednoczonej Prawicy. Rządowa wyprawka ma przysługiwać uczniom do ukończenia 18 roku życia i ma być przyznawana raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jakie są kryteria i zasady programu PiS: wyprawka - 300 złotych dla ucznia? Kiedy można spodziewać się pierwszych przelewów? Więcej o szczegółach przeczytacie w materiale. Ta kwota ma pomóc w dobrym starcie młodzieży i dzieciom uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

300 złotych na dziecko na wyprawkę dla ucznia. Zasady programu


300 złotych na wyprawkę dla ucznia to forma nowego wsparcia dla rodzin. Przygotowania do nowego roku szkolnego niosą za sobą szereg wydatków. Premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS zapowiedział, iż nowy program ma pomóc w dobrym starcie wszystkim uczniom, oto najważniejsze zasady jakie pojawiły się na temat nowego programu.

300 złotych - wyprawka dla ucznia, czyli dobry start:


- ma przysługiwać każdemu dziecku w wieku szkolnym do ukończenia 18 roku życia
- środki będą przysługiwały wszystkim rodzicom, bez dodatkowych kryteriów
- świadczenie wypłacane jednorazowo raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego
[/lista]

Z zapowiedzi Mateusza Morawieckiego wynika, że kontrola nad wydawaniem środków z przyznanego świadczenia nie będzie prowadzona.

- Rodzice wiedzą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci. My ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim. - mówił premier.


300 złotych na wyprawkę dla ucznia. Kiedy pierwsze wypłaty?


Program wyprawka, dobry start, czy 300 złotych dla ucznia należy traktować w charakterze zapowiedzi, gdyż nie padły jeszcze żadne konkretne daty związane oficjalnym rozpoczęciem programu. Czy jest szansa na pierwsze przelewy z rządowego pomysłu jeszcze w sierpniu 2018? Możliwe - premier Morawiecki zapowiedział, że realizacja programu wsparcia dla uczniów i ich rodziców potrwa kilka najbliższych miesięcy.Czytaj także

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

RENCISTA (gość)

Zapomniałem jeszcze dodać , że większości polskich rencistów już na starcie ZUS zabiera 25% z wyliczonej kwoty (bo według Państwowego ZUS większość chorych nawet nieuleczalnie jest czasowo niezdolna do pracy a nie na stałe) a z tego co zostanie jeszcze ściągają podatek - to tylko tak aby wszyscy wiedzieli.

RENCISTA (gość) (to ja)

A po co emerytów i rencistów zwalniać z podatku? Przecież ich podatki też mogą iść na programy "+". Emeryt lub rencista dostanie po wielu latach harówki 1400 złotych na rękę i i z tego 400-500 złotych zapłaci za mieszkanie, 300 złotych na lekarstwa, 200 za prąd i gaz a za pozostałe 400-500 złotych (czyli około 15 złotych dziennie) może szaleć do upadłego. Tak do upadłego bo prędzej czy później upadnie na pysk z głodu lub braku lekarstw jak zaszaleje z jedzeniem. Wiem pasztetowa i kaszanka tak dużo nie kosztują, ale życzę rządzącym aby jedli to codziennie skoro im 17000 miesięcznie (czyli około 550 złotych dziennie) nie wystarcza. Do rozdawanie nieswoich pieniędzy wszyscy się garną po to aby znowu dorwać się do koryta.

j (gość)

Supermarkety gotowe w związku z tym otworzyć dodatkowe kasy. 08-15 - jak mówią nasi niemieccy "przyjaciele" i tak od 28 lat

I will make Amerika great again! (gość)

Kupowanie głosów to jedyne w czym PiS jest efektywny. Niestety. I nawet jesli nic z tych 300 zl w praktyce nie wyjdzie ich klientela wybierze ich "za dobre slowo" pana remiera, za sam fakt ze ich "docenia"

Rodzice wiedzą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci. My ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim. - mówił premier.

I will make Amerika great again!

to ja (gość)

Korupcja polityczna, kupowanie głosów a przecież rząd czy PiS nie ma swoich pieniędzy, będzie to kosztem pracujących Polaków, dlaczego nie ma większej kwoty od podatku czy renta i emerytura bez podatku? bo to nie jest nośny temat, Polak da się kupić, gdy ma kasę w kieszeni