Wybierz region

Wybierz miasto

  KONIN - Sensacja na Placu Wolności

  Autor: Anna Pilarska

  2007-10-19, Aktualizacja: 2007-10-20 09:02

  Sensacja na Placu Wolności w Koninie! Od kilku dni po tamtejszym bruku spaceruje bocian. Nie boi się przechodniów i chętnie konsumuje podrzucone przez nich smaczne kąski.

  Sensacja na Placu Wolności w Koninie! Od kilku dni po tamtejszym bruku spaceruje bocian. Nie boi się przechodniów i chętnie konsumuje podrzucone przez nich smaczne kąski. Okazuje się, że to uciekinier z pobliskiego minizoo. Trafił tam latem ze złamanym skrzydłem, które udało się wyleczyć. Nie zdążył jednak odlecieć do ciepłych krajów i coraz chętniej poznaje najbliższe okolice, czyli konińską starówkę.

  - Wraca do parku na noc i w czasie karmienia. Naje się i odlatuje - mówi Dariusz Urbański, który opiekuje się minizoo w parku imienia Chopina. - Kilkanaście razy próbowaliśmy go złapać, ale nam się nie udaje. Jak nas widzi to odlatuje. To jest bardzo mądry ptak. Mamy jednak niepokojące telefony od mieszkańców, którzy się boją o boćka.

  - Brakuje nam mieszkańców, może po wizycie bociana będzie ich więcej - żartuje Kazimierz Pałasz, prezydent Konina.
  Bartek, bo takie zyskał imię, swobodnie przechadza się po miejskim bruku. Okazał się ptakiem z charakterem. Pozwala się fotografować zadziwionym przechodniom, zwykle korzysta z poczęstunku. Na dobre śpi i stołuje się jednak w miejskim parku.

  - Mam nadzieję, że Bartek dojdzie do takiej formy, że odleci w przyszłym roku z innymi bocianami - mówi Dariusz Urbański. - Na pewno będzie mu tam lepiej. Przez zimę będziemy go jednak trzymać w ogrzewanym pomieszczeniu, żeby nie zmarzł.

  - To znak, że na starówce wkrótce pojawi się nowe życie - cieszą się handlowcy skupieni wokół martwego na co dzień Placu Wolności.  Sonda

  Jak oceniasz koncert Radiohead w Poznaniu?

  • A co to jest Radiohead? (54%)
  • Był genialny! (33%)
  • Nudy, nudy, nudy... (13%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.